Migratiestromen naar Europa in cijfers
Hoeveel er komen, waarvandaan, en hoeveel er teruggaan
In de eerste maanden van het jaar registreerde de Unie veel meer eerste asielaanvragen dan vastgestelde irreguliere grensoverschrijdingen. Dat zijn twee verschillende dingen, en ze horen apart gelezen te worden.
In 2025, het laatste jaar met twaalf maanden gegevens
De lichte lijnen zijn irreguliere grensoverschrijdingen die Frontex heeft vastgesteld, per route en opgegeven nationaliteit. De messingkleurige lijnen zijn daadwerkelijk uitgevoerde terugkeren naar de landen van herkomst.
Beide stromen zijn op dezelfde schaal getekend: in 2025 stonden tegenover 100 vaststellingen 87 terugkeren. Land van vertrek, route en cijfers zijn echt; het traject dat tussen de twee punten is getekend, is indicatief, want geen enkele bron publiceert de werkelijke routes.
Dit jaar, tot nu toe
De twee cijfers die het vaakst worden aangehaald als het over migratie gaat, allebei over januari–juli 2026. Ze meten verschillende dingen en mogen niet bij elkaar worden opgeteld.
-35% ten opzichte van dezelfde periode in 2025 (97.569)
In dezelfde maanden van 2016 waren het er 388.805: 6 keer zoveel.
januari–juli 2026 · Frontex-23% ten opzichte van dezelfde periode in 2025 (395.730)
De piek lag in 2016: 723.240.
januari–juli 2026 · EurostatWaarom dit niet hetzelfde is. Wie irregulier binnenkomt en wie asiel aanvraagt, zijn niet dezelfde groep mensen, en de twee cijfers trek je niet van elkaar af. De meeste mensen die in de Unie asiel aanvragen, zijn langs reguliere weg binnengekomen — met een visum, om te studeren, om te werken, voor gezinshereniging — en vragen daarna pas bescherming. Frontex telt bovendien overschrijdingen, geen personen. De twee cijfers optellen of aftrekken leidt in beide richtingen tot verkeerde conclusies.
Eerste asielaanvragen in de Europese Unie, januari–juli van elk jaar sinds 2014
Mensen die in een van de 27 landen van de Unie hun eerste asielaanvraag hebben ingediend. Elk punt is de som van januari–juli, voor elk jaar dezelfde maanden.
De vergelijking loopt maand voor maand: zou je voor de voorbije jaren twaalf maanden optellen en voor het lopende jaar januari–juli, dan zakt het laatste punt om redenen van de kalender en niet van de aanvragen. De as begint bij nul.
Gegevens als tabel bekijken
| Periode | personen |
|---|---|
| 2014 | 248.890 |
| 2015 | 503.810 |
| 2016 | 723.240 |
| 2017 | 366.960 |
| 2018 | 327.145 |
| 2019 | 354.500 |
| 2020 | 234.340 |
| 2021 | 245.065 |
| 2022 | 431.355 |
| 2023 | 556.080 |
| 2024 | 543.025 |
| 2025 | 395.730 |
| 2026 | 303.530 |
Waar ze aankomen, land voor land
2014–2026, volledige jaren; 2026 beslaat januari–juli · Eurostat
januari–juli 2026 · Eurostat
januari–juli 2025 · Eurostat
januari–juli 2024 · Eurostat
januari–juli 2023 · Eurostat
januari–juli 2022 · Eurostat
januari–juli 2021 · Eurostat
januari–juli 2020 · Eurostat
januari–juli 2019 · Eurostat
januari–juli 2018 · Eurostat
januari–juli 2017 · Eurostat
januari–juli 2016 · Eurostat
januari–juli 2015 · Eurostat
januari–juli 2014 · Eurostat
Duitsland3.023.50032%—
Frankrijk1.337.86514%—
Italië1.104.29012%—
Spanje1.023.06511%—
Griekenland562.4006%—
Oostenrijk452.7305%—
Zweden372.2154%—
Nederland325.5403%—
Totaal van de zevenentwintig landen: 9.494.230. De acht hierboven zijn daarvan 86%.
Italië67.56022%-7%
Frankrijk60.11020%-13%
Spanje54.85018%-37%
Duitsland42.72014%-39%
Griekenland24.8158%-13%
Nederland13.8555%+17%
België11.0304%-34%
Ierland6.8052%-4%
Totaal van de zevenentwintig landen: 303.530. De acht hierboven zijn daarvan 93%.
Spanje86.80022%-13%
Italië72.64518%-23%
Duitsland70.24018%-50%
Frankrijk69.02517%-8%
Griekenland28.6507%-13%
België16.7304%-3%
Nederland11.8903%-38%
Polen8.0452%0%
Totaal van de zevenentwintig landen: 395.730. De acht hierboven zijn daarvan 92%.
Duitsland141.73026%-20%
Spanje100.02518%+2%
Italië94.55517%+36%
Frankrijk74.94014%-6%
Griekenland32.9806%+87%
Nederland19.2354%+4%
België17.2653%+16%
Oostenrijk13.6703%-50%
Totaal van de zevenentwintig landen: 543.025. De acht hierboven zijn daarvan 91%.
Duitsland176.54532%+78%
Spanje97.64518%+49%
Frankrijk80.03514%+13%
Italië69.36512%+84%
Oostenrijk27.1105%-36%
Nederland18.4603%+12%
Griekenland17.6603%+40%
België14.8453%-9%
Totaal van de zevenentwintig landen: 556.080. De acht hierboven zijn daarvan 90%.
Duitsland99.09523%+35%
Frankrijk70.71016%+39%
Spanje65.34015%+123%
Oostenrijk42.54010%+221%
Italië37.7659%+102%
Nederland16.5254%+102%
België16.3204%+94%
Cyprus13.8303%+97%
Totaal van de zevenentwintig landen: 431.355. De acht hierboven zijn daarvan 84%.
Duitsland73.22530%+30%
Frankrijk50.81021%+17%
Spanje29.33512%-44%
Italië18.7408%+66%
Oostenrijk13.2355%+119%
Griekenland12.2055%-58%
België8.4303%+37%
Nederland8.1753%+18%
Totaal van de zevenentwintig landen: 245.065. De acht hierboven zijn daarvan 87%.
Duitsland56.48524%-35%
Spanje52.76023%-17%
Frankrijk43.31518%-47%
Griekenland28.78012%-17%
Italië11.2905%-44%
Zweden7.1603%-36%
Nederland6.9253%-45%
België6.1753%-51%
Totaal van de zevenentwintig landen: 234.340. De acht hierboven zijn daarvan 91%.
Duitsland87.05025%-12%
Frankrijk81.50023%+16%
Spanje63.71018%+118%
Griekenland34.82010%-1%
Italië20.0256%-48%
België12.5404%+33%
Nederland12.5304%+21%
Zweden11.2503%+8%
Totaal van de zevenentwintig landen: 354.500. De acht hierboven zijn daarvan 91%.
Duitsland98.61030%-16%
Frankrijk70.17021%+36%
Italië38.24012%-54%
Griekenland35.18511%+13%
Spanje29.2809%+54%
Nederland10.3803%+11%
Zweden10.3703%-8%
België9.4403%+21%
Totaal van de zevenentwintig landen: 327.145. De acht hierboven zijn daarvan 92%.
Duitsland117.92032%-75%
Italië83.11023%+39%
Frankrijk51.65514%+21%
Griekenland31.0358%+47%
Spanje19.0205%+141%
Oostenrijk13.4254%-51%
Zweden11.2403%-18%
Nederland9.3253%-8%
Totaal van de zevenentwintig landen: 366.960. De acht hierboven zijn daarvan 92%.
Duitsland476.47566%+140%
Italië59.8358%+57%
Frankrijk42.5456%+22%
Oostenrijk27.4404%-23%
Hongarije23.4953%-76%
Griekenland21.1453%+224%
Zweden13.7052%-59%
Nederland10.1651%-13%
Totaal van de zevenentwintig landen: 723.240. De acht hierboven zijn daarvan 93%.
Asielaanvragen verdelen zich niet zoals aankomsten over zee: sommige landen zonder Middellandse Zeekust krijgen er meer dan de landen van eerste binnenkomst.
Elk jaar telt dezelfde maanden op — januari–juli — want dat is de enige eerlijke vergelijking met het lopende jaar, dat pas halverwege is. De balk wordt afgemeten aan de eerste in de lijst. Dit zijn de eerste acht: het totaal van alle zevenentwintig staat eronder. „Totaal” telt daarentegen volledige jaren op en is dus niet de som van de jaarpanelen.
Gegevens als tabel bekijken
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 3.023.500 |
| Frankrijk | 1.337.865 |
| Italië | 1.104.290 |
| Spanje | 1.023.065 |
| Griekenland | 562.400 |
| Oostenrijk | 452.730 |
| Zweden | 372.215 |
| Nederland | 325.540 |
| België | 288.090 |
| Hongarije | 248.445 |
| Bulgarije | 132.200 |
| Cyprus | 95.350 |
| Ierland | 87.495 |
| Polen | 85.520 |
| Finland | 68.015 |
| Denemarken | 66.025 |
| Roemenië | 54.505 |
| Slovenië | 44.915 |
| Luxemburg | 24.550 |
| Malta | 18.450 |
| Portugal | 18.010 |
| Kroatië | 16.370 |
| Tsjechië | 14.340 |
| Estland | 10.710 |
| Litouwen | 8.955 |
| Letland | 7.685 |
| Slowakije | 2.950 |
| Land | personen |
|---|---|
| Italië | 67.560 |
| Frankrijk | 60.110 |
| Spanje | 54.850 |
| Duitsland | 42.720 |
| Griekenland | 24.815 |
| Nederland | 13.855 |
| België | 11.030 |
| Ierland | 6.805 |
| Oostenrijk | 4.530 |
| Slovenië | 3.245 |
| Polen | 2.935 |
| Zweden | 1.910 |
| Bulgarije | 1.275 |
| Cyprus | 985 |
| Finland | 950 |
| Letland | 940 |
| Denemarken | 850 |
| Luxemburg | 755 |
| Portugal | 740 |
| Kroatië | 710 |
| Tsjechië | 610 |
| Estland | 455 |
| Roemenië | 395 |
| Malta | 210 |
| Litouwen | 165 |
| Slowakije | 75 |
| Hongarije | 55 |
| Land | personen |
|---|---|
| Spanje | 86.800 |
| Italië | 72.645 |
| Duitsland | 70.240 |
| Frankrijk | 69.025 |
| Griekenland | 28.650 |
| België | 16.730 |
| Nederland | 11.890 |
| Polen | 8.045 |
| Oostenrijk | 7.560 |
| Ierland | 7.120 |
| Zweden | 3.125 |
| Slovenië | 2.260 |
| Bulgarije | 2.025 |
| Cyprus | 1.710 |
| Denemarken | 1.090 |
| Luxemburg | 1.065 |
| Portugal | 1.035 |
| Finland | 1.025 |
| Roemenië | 760 |
| Letland | 660 |
| Estland | 625 |
| Kroatië | 550 |
| Tsjechië | 545 |
| Malta | 225 |
| Litouwen | 160 |
| Slowakije | 90 |
| Hongarije | 50 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 141.730 |
| Spanje | 100.025 |
| Italië | 94.555 |
| Frankrijk | 74.940 |
| Griekenland | 32.980 |
| Nederland | 19.235 |
| België | 17.265 |
| Oostenrijk | 13.670 |
| Ierland | 12.295 |
| Polen | 8.075 |
| Bulgarije | 6.205 |
| Cyprus | 5.080 |
| Zweden | 4.110 |
| Slovenië | 2.980 |
| Portugal | 1.830 |
| Roemenië | 1.435 |
| Finland | 1.325 |
| Denemarken | 1.200 |
| Luxemburg | 1.085 |
| Estland | 870 |
| Tsjechië | 610 |
| Kroatië | 590 |
| Letland | 375 |
| Malta | 280 |
| Litouwen | 185 |
| Slowakije | 80 |
| Hongarije | 15 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 176.545 |
| Spanje | 97.645 |
| Frankrijk | 80.035 |
| Italië | 69.365 |
| Oostenrijk | 27.110 |
| Nederland | 18.460 |
| Griekenland | 17.660 |
| België | 14.845 |
| Bulgarije | 9.975 |
| Cyprus | 6.490 |
| Ierland | 6.455 |
| Roemenië | 6.305 |
| Zweden | 5.460 |
| Polen | 4.085 |
| Slovenië | 3.710 |
| Estland | 2.940 |
| Finland | 1.850 |
| Denemarken | 1.380 |
| Luxemburg | 1.360 |
| Portugal | 1.210 |
| Kroatië | 1.050 |
| Letland | 685 |
| Tsjechië | 645 |
| Litouwen | 295 |
| Slowakije | 250 |
| Malta | 245 |
| Hongarije | 15 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 99.095 |
| Frankrijk | 70.710 |
| Spanje | 65.340 |
| Oostenrijk | 42.540 |
| Italië | 37.765 |
| Nederland | 16.525 |
| België | 16.320 |
| Cyprus | 13.830 |
| Griekenland | 12.610 |
| Bulgarije | 9.875 |
| Roemenië | 8.465 |
| Zweden | 7.860 |
| Ierland | 7.760 |
| Polen | 4.535 |
| Slovenië | 4.215 |
| Denemarken | 3.365 |
| Finland | 2.985 |
| Kroatië | 1.885 |
| Luxemburg | 1.210 |
| Portugal | 1.145 |
| Estland | 810 |
| Tsjechië | 770 |
| Litouwen | 635 |
| Malta | 535 |
| Letland | 275 |
| Slowakije | 265 |
| Hongarije | 30 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 73.225 |
| Frankrijk | 50.810 |
| Spanje | 29.335 |
| Italië | 18.740 |
| Oostenrijk | 13.235 |
| Griekenland | 12.205 |
| België | 8.430 |
| Nederland | 8.175 |
| Cyprus | 7.020 |
| Roemenië | 5.385 |
| Zweden | 4.395 |
| Bulgarije | 3.100 |
| Slovenië | 1.825 |
| Litouwen | 1.590 |
| Polen | 1.585 |
| Kroatië | 1.210 |
| Ierland | 850 |
| Denemarken | 810 |
| Malta | 765 |
| Luxemburg | 675 |
| Finland | 475 |
| Tsjechië | 470 |
| Portugal | 415 |
| Slowakije | 175 |
| Letland | 85 |
| Estland | 30 |
| Hongarije | 15 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 56.485 |
| Spanje | 52.760 |
| Frankrijk | 43.315 |
| Griekenland | 28.780 |
| Italië | 11.290 |
| Zweden | 7.160 |
| Nederland | 6.925 |
| België | 6.175 |
| Oostenrijk | 6.055 |
| Cyprus | 4.050 |
| Slovenië | 1.880 |
| Roemenië | 1.780 |
| Malta | 1.180 |
| Ierland | 910 |
| Finland | 785 |
| Denemarken | 765 |
| Kroatië | 755 |
| Polen | 715 |
| Luxemburg | 625 |
| Bulgarije | 610 |
| Portugal | 550 |
| Tsjechië | 390 |
| Slowakije | 135 |
| Litouwen | 90 |
| Hongarije | 70 |
| Letland | 60 |
| Estland | 20 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 87.050 |
| Frankrijk | 81.500 |
| Spanje | 63.710 |
| Griekenland | 34.820 |
| Italië | 20.025 |
| België | 12.540 |
| Nederland | 12.530 |
| Zweden | 11.250 |
| Cyprus | 7.660 |
| Oostenrijk | 6.095 |
| Ierland | 2.655 |
| Slovenië | 2.065 |
| Malta | 1.850 |
| Denemarken | 1.520 |
| Polen | 1.490 |
| Finland | 1.390 |
| Luxemburg | 1.270 |
| Bulgarije | 1.095 |
| Tsjechië | 1.030 |
| Roemenië | 900 |
| Portugal | 875 |
| Kroatië | 360 |
| Litouwen | 280 |
| Hongarije | 280 |
| Slowakije | 130 |
| Letland | 85 |
| Estland | 55 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 98.610 |
| Frankrijk | 70.170 |
| Italië | 38.240 |
| Griekenland | 35.185 |
| Spanje | 29.280 |
| Nederland | 10.380 |
| Zweden | 10.370 |
| België | 9.440 |
| Oostenrijk | 7.160 |
| Cyprus | 3.300 |
| Ierland | 1.945 |
| Denemarken | 1.920 |
| Finland | 1.705 |
| Slovenië | 1.685 |
| Polen | 1.400 |
| Luxemburg | 1.100 |
| Malta | 965 |
| Roemenië | 945 |
| Tsjechië | 725 |
| Bulgarije | 705 |
| Portugal | 590 |
| Hongarije | 485 |
| Kroatië | 410 |
| Litouwen | 180 |
| Letland | 110 |
| Slowakije | 100 |
| Estland | 50 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 117.920 |
| Italië | 83.110 |
| Frankrijk | 51.655 |
| Griekenland | 31.035 |
| Spanje | 19.020 |
| Oostenrijk | 13.425 |
| Zweden | 11.240 |
| Nederland | 9.325 |
| België | 7.825 |
| Finland | 2.720 |
| Roemenië | 2.360 |
| Cyprus | 2.285 |
| Bulgarije | 2.135 |
| Polen | 2.095 |
| Hongarije | 1.955 |
| Denemarken | 1.780 |
| Ierland | 1.455 |
| Luxemburg | 1.365 |
| Malta | 975 |
| Slovenië | 710 |
| Tsjechië | 680 |
| Portugal | 580 |
| Kroatië | 455 |
| Litouwen | 355 |
| Letland | 275 |
| Estland | 140 |
| Slowakije | 95 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 476.475 |
| Italië | 59.835 |
| Frankrijk | 42.545 |
| Oostenrijk | 27.440 |
| Hongarije | 23.495 |
| Griekenland | 21.145 |
| Zweden | 13.705 |
| Nederland | 10.165 |
| Bulgarije | 9.070 |
| België | 8.305 |
| Spanje | 7.880 |
| Polen | 7.225 |
| Denemarken | 4.605 |
| Finland | 3.495 |
| Cyprus | 1.375 |
| Ierland | 1.150 |
| Luxemburg | 1.030 |
| Malta | 910 |
| Tsjechië | 725 |
| Kroatië | 720 |
| Slovenië | 635 |
| Roemenië | 545 |
| Portugal | 380 |
| Letland | 150 |
| Litouwen | 145 |
| Estland | 70 |
| Slowakije | 30 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 198.550 |
| Hongarije | 96.350 |
| Italië | 38.225 |
| Oostenrijk | 35.665 |
| Frankrijk | 34.780 |
| Zweden | 33.270 |
| Nederland | 11.720 |
| België | 11.650 |
| Bulgarije | 9.085 |
| Spanje | 7.730 |
| Griekenland | 6.535 |
| Denemarken | 5.040 |
| Polen | 4.190 |
| Finland | 4.020 |
| Ierland | 1.770 |
| Cyprus | 985 |
| Malta | 870 |
| Roemenië | 795 |
| Tsjechië | 710 |
| Luxemburg | 605 |
| Portugal | 545 |
| Letland | 180 |
| Litouwen | 140 |
| Estland | 135 |
| Slovenië | 95 |
| Slowakije | 85 |
| Kroatië | 70 |
| Land | personen |
|---|---|
| Duitsland | 84.645 |
| Zweden | 37.895 |
| Frankrijk | 34.620 |
| Italië | 30.090 |
| Nederland | 12.415 |
| Oostenrijk | 9.790 |
| België | 6.775 |
| Hongarije | 6.415 |
| Denemarken | 5.495 |
| Griekenland | 4.530 |
| Bulgarije | 4.285 |
| Polen | 2.690 |
| Spanje | 2.545 |
| Finland | 1.655 |
| Roemenië | 790 |
| Cyprus | 745 |
| Ierland | 730 |
| Malta | 690 |
| Luxemburg | 495 |
| Tsjechië | 425 |
| Kroatië | 235 |
| Letland | 215 |
| Portugal | 210 |
| Slovenië | 195 |
| Litouwen | 160 |
| Slowakije | 110 |
| Estland | 70 |
Waar ze vandaan komen: de nationaliteiten van asielzoekers in de Unie
2023–2026, volledige jaren; 2026 beslaat januari–juli · Eurostat
januari–juli 2026 · Eurostat
januari–juli 2025 · Eurostat
januari–juli 2024 · Eurostat
januari–juli 2023 · Eurostat
Syrië382.51013%—
Afghanistan264.3859%—
Venezuela262.9459%—
Turkije170.1256%—
Colombia139.4555%—
Bangladesh136.8005%—
Egypte83.7403%—
Peru77.9603%—
Marokko77.4603%—
Pakistan76.6653%—
Oekraïne68.3002%—
Somalië60.5602%—- Nog 157 nationaliteiten1.136.75039%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 2.937.655, het gepubliceerde totaal is 2.938.625.
Venezuela33.46511%-39%
Afghanistan27.2009%-24%
Bangladesh20.8907%+7%
Soedan12.9754%+92%
Egypte11.5154%-5%
Syrië10.7904%-60%
Mali9.2953%-8%
Somalië9.1553%+9%
Pakistan9.0703%-7%
Turkije9.0603%-37%
Oekraïne8.2003%-47%
Peru8.1203%-34%- Nog 133 nationaliteiten133.67544%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 303.410, het gepubliceerde totaal is 303.530.
Venezuela54.64514%+31%
Afghanistan35.6159%-20%
Syrië26.7007%-68%
Bangladesh19.5355%-24%
Oekraïne15.6154%+17%
Turkije14.3804%-48%
Colombia14.3254%-55%
Peru12.3303%-24%
Egypte12.0653%-8%
Marokko10.4803%-16%
Mali10.0703%-4%
Pakistan9.7502%-23%- Nog 137 nationaliteiten160.14040%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 395.650, het gepubliceerde totaal is 395.730.
Syrië83.85515%+1%
Afghanistan44.4508%-23%
Venezuela41.8658%+2%
Colombia31.8406%-16%
Turkije27.8805%-21%
Bangladesh25.8405%+13%
Peru16.1453%+20%
Oekraïne13.3152%+84%
Egypte13.1852%-11%
Pakistan12.6452%-30%
Marokko12.4952%-16%
Irak10.7002%-1%- Nog 134 nationaliteiten208.63538%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 542.850, het gepubliceerde totaal is 543.025.
Syrië83.03015%—
Afghanistan57.53010%—
Venezuela40.9657%—
Colombia37.7257%—
Turkije35.4756%—
Bangladesh22.9554%—
Pakistan18.1403%—
Marokko14.8553%—
Egypte14.7553%—
Georgië14.1203%—
Peru13.4902%—
Rusland11.3852%—- Nog 137 nationaliteiten191.42034%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 555.845, het gepubliceerde totaal is 556.080.
Eerste asielaanvragen, uitgesplitst naar de nationaliteit van wie ze indient. Het is hetzelfde cijfer als in de grafiek hierboven, van de andere kant bekeken: niet in welk land asiel wordt gevraagd, maar uit welk land men komt.
De balk wordt afgemeten aan de eerste in de lijst, niet aan het totaal: zo zie je hoe ver de eerste van de laatste af staat. Het percentage naast het getal is het aandeel in de som van de gepubliceerde nationaliteiten, die niet gelijk is aan het totaal van het land: de noot onder de grafiek zegt hoeveel dat scheelt. De verandering vergelijkt dezelfde maanden van het voorgaande jaar en blijft onder de honderd aanvragen een streepje, omdat een percentage daar meer zou zeggen dan het cijfer weet. „Totaal” telt volledige jaren op en laat de verandering een streepje, omdat een totaal geen „vorig jaar” heeft.
Gegevens als tabel bekijken
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Syrië | 382.510 |
| Afghanistan | 264.385 |
| Venezuela | 262.945 |
| Turkije | 170.125 |
| Colombia | 139.455 |
| Bangladesh | 136.800 |
| Egypte | 83.740 |
| Peru | 77.960 |
| Marokko | 77.460 |
| Pakistan | 76.665 |
| Oekraïne | 68.300 |
| Somalië | 60.560 |
| Nog 157 nationaliteiten | 1.136.750 |
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Venezuela | 33.465 |
| Afghanistan | 27.200 |
| Bangladesh | 20.890 |
| Soedan | 12.975 |
| Egypte | 11.515 |
| Syrië | 10.790 |
| Mali | 9.295 |
| Somalië | 9.155 |
| Pakistan | 9.070 |
| Turkije | 9.060 |
| Oekraïne | 8.200 |
| Peru | 8.120 |
| Nog 133 nationaliteiten | 133.675 |
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Venezuela | 54.645 |
| Afghanistan | 35.615 |
| Syrië | 26.700 |
| Bangladesh | 19.535 |
| Oekraïne | 15.615 |
| Turkije | 14.380 |
| Colombia | 14.325 |
| Peru | 12.330 |
| Egypte | 12.065 |
| Marokko | 10.480 |
| Mali | 10.070 |
| Pakistan | 9.750 |
| Nog 137 nationaliteiten | 160.140 |
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Syrië | 83.855 |
| Afghanistan | 44.450 |
| Venezuela | 41.865 |
| Colombia | 31.840 |
| Turkije | 27.880 |
| Bangladesh | 25.840 |
| Peru | 16.145 |
| Oekraïne | 13.315 |
| Egypte | 13.185 |
| Pakistan | 12.645 |
| Marokko | 12.495 |
| Irak | 10.700 |
| Nog 134 nationaliteiten | 208.635 |
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Syrië | 83.030 |
| Afghanistan | 57.530 |
| Venezuela | 40.965 |
| Colombia | 37.725 |
| Turkije | 35.475 |
| Bangladesh | 22.955 |
| Pakistan | 18.140 |
| Marokko | 14.855 |
| Egypte | 14.755 |
| Georgië | 14.120 |
| Peru | 13.490 |
| Rusland | 11.385 |
| Nog 137 nationaliteiten | 191.420 |
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd
2024 · Eurostat
2023 · Eurostat
2022 · Eurostat
2021 · Eurostat
2020 · Eurostat
2019 · Eurostat
2018 · Eurostat
2017 · Eurostat
2016 · Eurostat
2015 · Eurostat
2014 · Eurostat
2013 · Eurostat
- < 5
- 5–10
- 10–15
- 15–20
- 20–30
- ≥ 30
- nog niet gepubliceerd
In 2024 ging het in de Unie als geheel om 5.684.984 mensen, 12,7 per duizend inwoners.
In 2023 ging het in de Unie als geheel om 6.011.360 mensen, 13,4 per duizend inwoners.
In 2022 ging het in de Unie als geheel om 6.997.284 mensen, 15,7 per duizend inwoners.
In 2021 ging het in de Unie als geheel om 4.132.213 mensen, 9,3 per duizend inwoners.
In 2020 ging het in de Unie als geheel om 3.279.673 mensen, 7,3 per duizend inwoners.
In 2019 ging het in de Unie als geheel om 4.206.293 mensen, 9,4 per duizend inwoners.
In 2018 ging het in de Unie als geheel om 3.936.055 mensen, 8,8 per duizend inwoners.
In 2017 ging het in de Unie als geheel om 3.766.413 mensen, 8,5 per duizend inwoners.
In 2016 ging het in de Unie als geheel om 3.735.536 mensen, 8,4 per duizend inwoners.
In 2015 ging het in de Unie als geheel om 4.097.244 mensen, 9,3 per duizend inwoners.
In 2014 ging het in de Unie als geheel om 3.187.841 mensen, 7,2 per duizend inwoners.
In 2013 ging het in de Unie als geheel om 2.901.962 mensen, 6,6 per duizend inwoners.
Mensen die in de loop van het jaar hun woonplaats in een EU-land kozen en van buiten dat land kwamen: voor werk, studie, gezin, asiel, en ook EU-burgers die tussen lidstaten verhuizen. Het is het breedste cijfer en mag niet worden verward met asielaanvragen, die er een onderdeel van zijn.
De kaart kleurt elk land naar immigranten per duizend inwoners, niet naar het totaal: absolute aantallen laten vooral zien welke landen groot zijn. Landen die het cijfer nog niet hebben gepubliceerd zijn gearceerd, niet lichtgekleurd.
Gegevens als tabel bekijken
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Malta | 60,4 |
| Cyprus | 41,9 |
| Luxemburg | 38,3 |
| Spanje | 26,5 |
| Ierland | 23,9 |
| Kroatië | 18,2 |
| Litouwen | 18 |
| Denemarken | 17,1 |
| Slovenië | 15,5 |
| Roemenië | 15 |
| Nederland | 14,4 |
| Oostenrijk | 14,1 |
| België | 13,8 |
| Estland | 13,6 |
| Duitsland | 12,9 |
| Griekenland | 12,7 |
| Finland | 11,4 |
| Tsjechië | 11,4 |
| Zweden | 11 |
| Hongarije | 9,2 |
| Polen | 8,2 |
| Bulgarije | 8,1 |
| Letland | 7,8 |
| Italië | 7,7 |
| Frankrijk | 6,4 |
| Slowakije | 1,3 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Malta | 77,9 |
| Cyprus | 42,9 |
| Luxemburg | 40,8 |
| Spanje | 26 |
| Ierland | 25,7 |
| Litouwen | 23,3 |
| Estland | 19,3 |
| Kroatië | 18 |
| Portugal | 18 |
| Roemenië | 17 |
| Denemarken | 16,6 |
| Oostenrijk | 16,2 |
| Slovenië | 16 |
| Duitsland | 15,7 |
| Nederland | 15,4 |
| België | 14,4 |
| Finland | 13,2 |
| Tsjechië | 13,1 |
| Griekenland | 11,2 |
| Hongarije | 10 |
| Zweden | 9 |
| Bulgarije | 8,8 |
| Polen | 8,3 |
| Letland | 8,2 |
| Italië | 7,5 |
| Frankrijk | 6,8 |
| Slowakije | 1,1 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Malta | 67,2 |
| Luxemburg | 48,7 |
| Cyprus | 40,4 |
| Estland | 37,1 |
| Tsjechië | 33 |
| Litouwen | 31,1 |
| Ierland | 30,6 |
| Spanje | 26,5 |
| Duitsland | 23,8 |
| Oostenrijk | 22,5 |
| Letland | 20,6 |
| Denemarken | 20,6 |
| Nederland | 18,6 |
| België | 17,9 |
| Slovenië | 16,9 |
| Portugal | 16 |
| Roemenië | 15,4 |
| Kroatië | 15 |
| Zweden | 9,8 |
| Hongarije | 9,8 |
| Griekenland | 9,1 |
| Finland | 9 |
| Polen | 7,5 |
| Frankrijk | 7,2 |
| Italië | 7 |
| Bulgarije | 6,3 |
| Slowakije | 1 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Luxemburg | 39,9 |
| Malta | 32,9 |
| Cyprus | 27,9 |
| Spanje | 18,7 |
| Ierland | 16,5 |
| Litouwen | 16 |
| Estland | 14,7 |
| Oostenrijk | 13,3 |
| Nederland | 12,3 |
| België | 12,1 |
| Slovenië | 11,2 |
| Denemarken | 10,9 |
| Roemenië | 10,1 |
| Duitsland | 9,6 |
| Portugal | 9,3 |
| Kroatië | 9,2 |
| Zweden | 8,7 |
| Hongarije | 8,3 |
| Letland | 6,7 |
| Tsjechië | 6,6 |
| Finland | 6,6 |
| Polen | 6,5 |
| Bulgarije | 6 |
| Frankrijk | 5,7 |
| Griekenland | 5,4 |
| Italië | 5,4 |
| Slowakije | 1,1 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Luxemburg | 35,9 |
| Malta | 28,7 |
| Cyprus | 25,3 |
| Slovenië | 17,2 |
| Litouwen | 16,4 |
| Ierland | 16,3 |
| Estland | 12,2 |
| Oostenrijk | 11,6 |
| Nederland | 10,5 |
| België | 10,3 |
| Spanje | 9,9 |
| Denemarken | 9,8 |
| Kroatië | 8,5 |
| Portugal | 8,1 |
| Duitsland | 8 |
| Zweden | 8 |
| Griekenland | 7,9 |
| Hongarije | 7,8 |
| Roemenië | 7,5 |
| Finland | 6 |
| Tsjechië | 5,9 |
| Bulgarije | 5,7 |
| Polen | 5,5 |
| Frankrijk | 4,9 |
| Letland | 4,6 |
| Italië | 4,2 |
| Slowakije | 1,2 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Malta | 59,4 |
| Luxemburg | 43,4 |
| Cyprus | 31 |
| Ierland | 19,5 |
| Litouwen | 16,5 |
| Spanje | 16 |
| Slovenië | 15,1 |
| Estland | 13,8 |
| België | 13,1 |
| Nederland | 12,5 |
| Oostenrijk | 12,3 |
| Griekenland | 12,2 |
| Zweden | 11,3 |
| Denemarken | 10,6 |
| Roemenië | 10,4 |
| Duitsland | 10 |
| Tsjechië | 9,9 |
| Kroatië | 9,5 |
| Portugal | 9,2 |
| Hongarije | 9,1 |
| Polen | 6 |
| Finland | 5,9 |
| Letland | 5,8 |
| Frankrijk | 5,7 |
| Bulgarije | 5,7 |
| Italië | 5,6 |
| Slowakije | 1,3 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Malta | 57,7 |
| Luxemburg | 40,9 |
| Cyprus | 29,3 |
| Ierland | 21,8 |
| Spanje | 13,8 |
| Slovenië | 13,8 |
| Estland | 13,3 |
| Litouwen | 13,2 |
| Zweden | 13,1 |
| België | 12,1 |
| Oostenrijk | 12 |
| Nederland | 11,3 |
| Griekenland | 11,2 |
| Denemarken | 11,2 |
| Duitsland | 10,3 |
| Roemenië | 8,8 |
| Hongarije | 8,5 |
| Kroatië | 6,5 |
| Tsjechië | 6,2 |
| Frankrijk | 5,8 |
| Finland | 5,6 |
| Letland | 5,6 |
| Polen | 5,6 |
| Italië | 5,5 |
| Portugal | 5,4 |
| Bulgarije | 4,4 |
| Slowakije | 1,3 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Malta | 49,5 |
| Luxemburg | 41,3 |
| Cyprus | 25,8 |
| Ierland | 17,7 |
| Zweden | 14,5 |
| Estland | 13,4 |
| Oostenrijk | 12,7 |
| Denemarken | 11,9 |
| Litouwen | 11,6 |
| Spanje | 11,4 |
| België | 11,2 |
| Nederland | 11,1 |
| Duitsland | 10,9 |
| Griekenland | 10,5 |
| Slovenië | 9,1 |
| Roemenië | 9 |
| Hongarije | 7 |
| Finland | 5,8 |
| Italië | 5,7 |
| Frankrijk | 5,5 |
| Polen | 5,5 |
| Letland | 5,1 |
| Tsjechië | 4,9 |
| Portugal | 4,5 |
| Kroatië | 3,8 |
| Bulgarije | 3,7 |
| Slowakije | 1,3 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Malta | 40,3 |
| Luxemburg | 39,7 |
| Cyprus | 21,5 |
| Ierland | 19,8 |
| Zweden | 16,5 |
| Oostenrijk | 14,9 |
| Denemarken | 13 |
| Duitsland | 12,7 |
| Estland | 11,3 |
| Nederland | 11,1 |
| België | 10,9 |
| Griekenland | 10,9 |
| Litouwen | 10,8 |
| Spanje | 8,9 |
| Slovenië | 8,1 |
| Roemenië | 7 |
| Finland | 6,4 |
| Tsjechië | 6,1 |
| Frankrijk | 5,7 |
| Polen | 5,5 |
| Hongarije | 5,5 |
| Italië | 5 |
| Letland | 4,2 |
| Portugal | 3,6 |
| Kroatië | 3,4 |
| Bulgarije | 3,1 |
| Slowakije | 1,4 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Luxemburg | 42,3 |
| Malta | 41,5 |
| Duitsland | 19,7 |
| Oostenrijk | 19,4 |
| Cyprus | 17,8 |
| Ierland | 17,3 |
| Denemarken | 13,9 |
| Zweden | 13,8 |
| België | 13 |
| Estland | 11,7 |
| Litouwen | 10,6 |
| Nederland | 9,9 |
| Slovenië | 7,5 |
| Spanje | 7,4 |
| Roemenië | 6,7 |
| Griekenland | 6 |
| Hongarije | 5,9 |
| Polen | 5,7 |
| Frankrijk | 5,5 |
| Finland | 5,3 |
| Letland | 4,8 |
| Italië | 4,6 |
| Bulgarije | 3,6 |
| Portugal | 3,5 |
| Tsjechië | 2,8 |
| Kroatië | 2,8 |
| Slowakije | 1,3 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Luxemburg | 40,6 |
| Malta | 37,2 |
| Ierland | 15,9 |
| Cyprus | 15,1 |
| Oostenrijk | 13,7 |
| Zweden | 13,2 |
| Denemarken | 12,2 |
| Litouwen | 11,4 |
| Duitsland | 11,1 |
| België | 11 |
| Nederland | 8,6 |
| Roemenië | 6,8 |
| Slovenië | 6,7 |
| Spanje | 6,6 |
| Polen | 5,8 |
| Finland | 5,8 |
| Hongarije | 5,5 |
| Griekenland | 5,4 |
| Letland | 5,2 |
| Frankrijk | 5,1 |
| Italië | 4,6 |
| Bulgarije | 3,7 |
| Estland | 3 |
| Tsjechië | 2,8 |
| Kroatië | 2,5 |
| Portugal | 2,2 |
| Slowakije | 1 |
| Land | Per duizend inwoners |
|---|---|
| Luxemburg | 39,3 |
| Malta | 29,5 |
| Cyprus | 15,8 |
| Ierland | 14,2 |
| Zweden | 12,1 |
| Oostenrijk | 12,1 |
| België | 10,8 |
| Denemarken | 10,8 |
| Litouwen | 10,4 |
| Duitsland | 8,6 |
| Nederland | 7,7 |
| Roemenië | 7,7 |
| Slovenië | 6,7 |
| Spanje | 6 |
| Finland | 5,9 |
| Polen | 5,8 |
| Griekenland | 5,3 |
| Frankrijk | 5,2 |
| Italië | 5,1 |
| Letland | 4,1 |
| Hongarije | 3,9 |
| Estland | 3,1 |
| Tsjechië | 2,9 |
| Bulgarije | 2,6 |
| Kroatië | 2,4 |
| Portugal | 1,7 |
| Slowakije | 1 |
Vastgestelde irreguliere grensoverschrijdingen in de EU per route, januari–augustus 2026
Overschrijdingen die Frontex heeft vastgesteld aan de buitengrenzen van de Unie, uitgesplitst naar route.
De twee staven zijn dezelfde periode in twee verschillende jaren, op dezelfde schaal: ze zijn met elkaar en met alle andere routes te vergelijken. De lijn rechts is het verloop van dezelfde maanden sinds 2015, en elke route heeft zijn eigen schaal: die zegt of deze route stijgt of daalt, niet hoe groot hij is ten opzichte van de andere — dat zeggen de staven. Frontex telt vaststellingen, geen personen: wie meerdere keren oversteekt, wordt meerdere keren geteld.
Gegevens als tabel bekijken
| vaststellingen | |
|---|---|
| Oostelijke Middellandse Zee | 27.031 |
| Centrale Middellandse Zee | 19.634 |
| Westelijke Middellandse Zee | 15.193 |
| Westelijke Balkan | 5.486 |
| West-Afrikaanse Atlantische route | 5.167 |
| Oostelijke landgrenzen | 3.882 |
| Albanië-Griekenland | 369 |
| Zwarte Zee | 16 |
| Overige | 0 |
Waar deze cijfers vandaan komen
Vier officiële bronnen, elke dag automatisch opgehaald. Verandert een bron van formaat of geeft die geen antwoord, dan houdt de site het laatste geldige cijfer online en zegt dat erbij.