Migratiestromen naar Europa in cijfers

Hoeveel er komen, waarvandaan, en hoeveel er teruggaan

In de eerste maanden van het jaar registreerde de Unie veel meer eerste asielaanvragen dan vastgestelde irreguliere grensoverschrijdingen. Dat zijn twee verschillende dingen, en ze horen apart gelezen te worden.

In 2025, het laatste jaar met twaalf maanden gegevens

vastgestelde grensoverschrijdingen179.921Frontex

En wie verlaat Europa? →

Wat dit laat zien

De lichte lijnen zijn irreguliere grensoverschrijdingen die Frontex heeft vastgesteld, per route en opgegeven nationaliteit. De messingkleurige lijnen zijn daadwerkelijk uitgevoerde terugkeren naar de landen van herkomst.

Hoe je het leest

Beide stromen zijn op dezelfde schaal getekend: in 2025 stonden tegenover 100 vaststellingen 87 terugkeren. Land van vertrek, route en cijfers zijn echt; het traject dat tussen de twee punten is getekend, is indicatief, want geen enkele bron publiceert de werkelijke routes.

Dit jaar, tot nu toe

De twee cijfers die het vaakst worden aangehaald als het over migratie gaat, allebei over januari–juli 2026. Ze meten verschillende dingen en mogen niet bij elkaar worden opgeteld.

Vastgestelde irreguliere grensoverschrijdingen in de EU63.871

-35% ten opzichte van dezelfde periode in 2025 (97.569)

In dezelfde maanden van 2016 waren het er 388.805: 6 keer zoveel.

januari–juli 2026 · Frontex
Eerste asielaanvragen in de EU303.530

-23% ten opzichte van dezelfde periode in 2025 (395.730)

De piek lag in 2016: 723.240.

januari–juli 2026 · Eurostat

Waarom dit niet hetzelfde is. Wie irregulier binnenkomt en wie asiel aanvraagt, zijn niet dezelfde groep mensen, en de twee cijfers trek je niet van elkaar af. De meeste mensen die in de Unie asiel aanvragen, zijn langs reguliere weg binnengekomen — met een visum, om te studeren, om te werken, voor gezinshereniging — en vragen daarna pas bescherming. Frontex telt bovendien overschrijdingen, geen personen. De twee cijfers optellen of aftrekken leidt in beide richtingen tot verkeerde conclusies.

Eerste asielaanvragen in de Europese Unie, januari–juli van elk jaar sinds 2014

0187.500375.000562.500750.00020142017202020232026723.240UE303.5300187.500375.000562.500750.0002014201520162017201820192020202120222023202420252026723.240UE303.530
Wat dit laat zien

Mensen die in een van de 27 landen van de Unie hun eerste asielaanvraag hebben ingediend. Elk punt is de som van januari–juli, voor elk jaar dezelfde maanden.

Hoe je het leest

De vergelijking loopt maand voor maand: zou je voor de voorbije jaren twaalf maanden optellen en voor het lopende jaar januari–juli, dan zakt het laatste punt om redenen van de kalender en niet van de aanvragen. De as begint bij nul.

Bron: Eurostat·Cijfers per 31 juli 2026·CSV downloaden
Gegevens als tabel bekijken
Eerste asielaanvragen in de Europese Unie, januari–juli van elk jaar sinds 2014
Periodepersonen
2014248.890
2015503.810
2016723.240
2017366.960
2018327.145
2019354.500
2020234.340
2021245.065
2022431.355
2023556.080
2024543.025
2025395.730
2026303.530

Waar ze aankomen, land voor land

Jaar

2014–2026, volledige jaren; 2026 beslaat januari–juli · Eurostat

januari–juli 2026 · Eurostat

januari–juli 2025 · Eurostat

januari–juli 2024 · Eurostat

januari–juli 2023 · Eurostat

januari–juli 2022 · Eurostat

januari–juli 2021 · Eurostat

januari–juli 2020 · Eurostat

januari–juli 2019 · Eurostat

januari–juli 2018 · Eurostat

januari–juli 2017 · Eurostat

januari–juli 2016 · Eurostat

januari–juli 2015 · Eurostat

januari–juli 2014 · Eurostat

  1. Duitsland3.023.50032%—
  2. Frankrijk1.337.86514%—
  3. Italië1.104.29012%—
  4. Spanje1.023.06511%—
  5. Griekenland562.4006%—
  6. Oostenrijk452.7305%—
  7. Zweden372.2154%—
  8. Nederland325.5403%—

Totaal van de zevenentwintig landen: 9.494.230. De acht hierboven zijn daarvan 86%.

  1. Italië67.56022%-7%
  2. Frankrijk60.11020%-13%
  3. Spanje54.85018%-37%
  4. Duitsland42.72014%-39%
  5. Griekenland24.8158%-13%
  6. Nederland13.8555%+17%
  7. België11.0304%-34%
  8. Ierland6.8052%-4%

Totaal van de zevenentwintig landen: 303.530. De acht hierboven zijn daarvan 93%.

  1. Spanje86.80022%-13%
  2. Italië72.64518%-23%
  3. Duitsland70.24018%-50%
  4. Frankrijk69.02517%-8%
  5. Griekenland28.6507%-13%
  6. België16.7304%-3%
  7. Nederland11.8903%-38%
  8. Polen8.0452%0%

Totaal van de zevenentwintig landen: 395.730. De acht hierboven zijn daarvan 92%.

  1. Duitsland141.73026%-20%
  2. Spanje100.02518%+2%
  3. Italië94.55517%+36%
  4. Frankrijk74.94014%-6%
  5. Griekenland32.9806%+87%
  6. Nederland19.2354%+4%
  7. België17.2653%+16%
  8. Oostenrijk13.6703%-50%

Totaal van de zevenentwintig landen: 543.025. De acht hierboven zijn daarvan 91%.

  1. Duitsland176.54532%+78%
  2. Spanje97.64518%+49%
  3. Frankrijk80.03514%+13%
  4. Italië69.36512%+84%
  5. Oostenrijk27.1105%-36%
  6. Nederland18.4603%+12%
  7. Griekenland17.6603%+40%
  8. België14.8453%-9%

Totaal van de zevenentwintig landen: 556.080. De acht hierboven zijn daarvan 90%.

  1. Duitsland99.09523%+35%
  2. Frankrijk70.71016%+39%
  3. Spanje65.34015%+123%
  4. Oostenrijk42.54010%+221%
  5. Italië37.7659%+102%
  6. Nederland16.5254%+102%
  7. België16.3204%+94%
  8. Cyprus13.8303%+97%

Totaal van de zevenentwintig landen: 431.355. De acht hierboven zijn daarvan 84%.

  1. Duitsland73.22530%+30%
  2. Frankrijk50.81021%+17%
  3. Spanje29.33512%-44%
  4. Italië18.7408%+66%
  5. Oostenrijk13.2355%+119%
  6. Griekenland12.2055%-58%
  7. België8.4303%+37%
  8. Nederland8.1753%+18%

Totaal van de zevenentwintig landen: 245.065. De acht hierboven zijn daarvan 87%.

  1. Duitsland56.48524%-35%
  2. Spanje52.76023%-17%
  3. Frankrijk43.31518%-47%
  4. Griekenland28.78012%-17%
  5. Italië11.2905%-44%
  6. Zweden7.1603%-36%
  7. Nederland6.9253%-45%
  8. België6.1753%-51%

Totaal van de zevenentwintig landen: 234.340. De acht hierboven zijn daarvan 91%.

  1. Duitsland87.05025%-12%
  2. Frankrijk81.50023%+16%
  3. Spanje63.71018%+118%
  4. Griekenland34.82010%-1%
  5. Italië20.0256%-48%
  6. België12.5404%+33%
  7. Nederland12.5304%+21%
  8. Zweden11.2503%+8%

Totaal van de zevenentwintig landen: 354.500. De acht hierboven zijn daarvan 91%.

  1. Duitsland98.61030%-16%
  2. Frankrijk70.17021%+36%
  3. Italië38.24012%-54%
  4. Griekenland35.18511%+13%
  5. Spanje29.2809%+54%
  6. Nederland10.3803%+11%
  7. Zweden10.3703%-8%
  8. België9.4403%+21%

Totaal van de zevenentwintig landen: 327.145. De acht hierboven zijn daarvan 92%.

  1. Duitsland117.92032%-75%
  2. Italië83.11023%+39%
  3. Frankrijk51.65514%+21%
  4. Griekenland31.0358%+47%
  5. Spanje19.0205%+141%
  6. Oostenrijk13.4254%-51%
  7. Zweden11.2403%-18%
  8. Nederland9.3253%-8%

Totaal van de zevenentwintig landen: 366.960. De acht hierboven zijn daarvan 92%.

  1. Duitsland476.47566%+140%
  2. Italië59.8358%+57%
  3. Frankrijk42.5456%+22%
  4. Oostenrijk27.4404%-23%
  5. Hongarije23.4953%-76%
  6. Griekenland21.1453%+224%
  7. Zweden13.7052%-59%
  8. Nederland10.1651%-13%

Totaal van de zevenentwintig landen: 723.240. De acht hierboven zijn daarvan 93%.

  1. Duitsland198.55039%+135%
  2. Hongarije96.35019%+1.402%
  3. Italië38.2258%+27%
  4. Oostenrijk35.6657%+264%
  5. Frankrijk34.7807%0%
  6. Zweden33.2707%-12%
  7. Nederland11.7202%-6%
  8. België11.6502%+72%

Totaal van de zevenentwintig landen: 503.810. De acht hierboven zijn daarvan 91%.

  1. Duitsland84.64534%—
  2. Zweden37.89515%—
  3. Frankrijk34.62014%—
  4. Italië30.09012%—
  5. Nederland12.4155%—
  6. Oostenrijk9.7904%—
  7. België6.7753%—
  8. Hongarije6.4153%—

Totaal van de zevenentwintig landen: 248.890. De acht hierboven zijn daarvan 89%.

Wat dit laat zien

Asielaanvragen verdelen zich niet zoals aankomsten over zee: sommige landen zonder Middellandse Zeekust krijgen er meer dan de landen van eerste binnenkomst.

Hoe je het leest

Elk jaar telt dezelfde maanden op — januari–juli — want dat is de enige eerlijke vergelijking met het lopende jaar, dat pas halverwege is. De balk wordt afgemeten aan de eerste in de lijst. Dit zijn de eerste acht: het totaal van alle zevenentwintig staat eronder. „Totaal” telt daarentegen volledige jaren op en is dus niet de som van de jaarpanelen.

Gegevens als tabel bekijken
Waar ze aankomen, land voor land — 2014–2026, volledige jaren; 2026 beslaat januari–juli · Eurostat
Landpersonen
Duitsland3.023.500
Frankrijk1.337.865
Italië1.104.290
Spanje1.023.065
Griekenland562.400
Oostenrijk452.730
Zweden372.215
Nederland325.540
België288.090
Hongarije248.445
Bulgarije132.200
Cyprus95.350
Ierland87.495
Polen85.520
Finland68.015
Denemarken66.025
Roemenië54.505
Slovenië44.915
Luxemburg24.550
Malta18.450
Portugal18.010
Kroatië16.370
Tsjechië14.340
Estland10.710
Litouwen8.955
Letland7.685
Slowakije2.950
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2026 · Eurostat
Landpersonen
Italië67.560
Frankrijk60.110
Spanje54.850
Duitsland42.720
Griekenland24.815
Nederland13.855
België11.030
Ierland6.805
Oostenrijk4.530
Slovenië3.245
Polen2.935
Zweden1.910
Bulgarije1.275
Cyprus985
Finland950
Letland940
Denemarken850
Luxemburg755
Portugal740
Kroatië710
Tsjechië610
Estland455
Roemenië395
Malta210
Litouwen165
Slowakije75
Hongarije55
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2025 · Eurostat
Landpersonen
Spanje86.800
Italië72.645
Duitsland70.240
Frankrijk69.025
Griekenland28.650
België16.730
Nederland11.890
Polen8.045
Oostenrijk7.560
Ierland7.120
Zweden3.125
Slovenië2.260
Bulgarije2.025
Cyprus1.710
Denemarken1.090
Luxemburg1.065
Portugal1.035
Finland1.025
Roemenië760
Letland660
Estland625
Kroatië550
Tsjechië545
Malta225
Litouwen160
Slowakije90
Hongarije50
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2024 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland141.730
Spanje100.025
Italië94.555
Frankrijk74.940
Griekenland32.980
Nederland19.235
België17.265
Oostenrijk13.670
Ierland12.295
Polen8.075
Bulgarije6.205
Cyprus5.080
Zweden4.110
Slovenië2.980
Portugal1.830
Roemenië1.435
Finland1.325
Denemarken1.200
Luxemburg1.085
Estland870
Tsjechië610
Kroatië590
Letland375
Malta280
Litouwen185
Slowakije80
Hongarije15
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2023 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland176.545
Spanje97.645
Frankrijk80.035
Italië69.365
Oostenrijk27.110
Nederland18.460
Griekenland17.660
België14.845
Bulgarije9.975
Cyprus6.490
Ierland6.455
Roemenië6.305
Zweden5.460
Polen4.085
Slovenië3.710
Estland2.940
Finland1.850
Denemarken1.380
Luxemburg1.360
Portugal1.210
Kroatië1.050
Letland685
Tsjechië645
Litouwen295
Slowakije250
Malta245
Hongarije15
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2022 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland99.095
Frankrijk70.710
Spanje65.340
Oostenrijk42.540
Italië37.765
Nederland16.525
België16.320
Cyprus13.830
Griekenland12.610
Bulgarije9.875
Roemenië8.465
Zweden7.860
Ierland7.760
Polen4.535
Slovenië4.215
Denemarken3.365
Finland2.985
Kroatië1.885
Luxemburg1.210
Portugal1.145
Estland810
Tsjechië770
Litouwen635
Malta535
Letland275
Slowakije265
Hongarije30
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2021 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland73.225
Frankrijk50.810
Spanje29.335
Italië18.740
Oostenrijk13.235
Griekenland12.205
België8.430
Nederland8.175
Cyprus7.020
Roemenië5.385
Zweden4.395
Bulgarije3.100
Slovenië1.825
Litouwen1.590
Polen1.585
Kroatië1.210
Ierland850
Denemarken810
Malta765
Luxemburg675
Finland475
Tsjechië470
Portugal415
Slowakije175
Letland85
Estland30
Hongarije15
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2020 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland56.485
Spanje52.760
Frankrijk43.315
Griekenland28.780
Italië11.290
Zweden7.160
Nederland6.925
België6.175
Oostenrijk6.055
Cyprus4.050
Slovenië1.880
Roemenië1.780
Malta1.180
Ierland910
Finland785
Denemarken765
Kroatië755
Polen715
Luxemburg625
Bulgarije610
Portugal550
Tsjechië390
Slowakije135
Litouwen90
Hongarije70
Letland60
Estland20
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2019 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland87.050
Frankrijk81.500
Spanje63.710
Griekenland34.820
Italië20.025
België12.540
Nederland12.530
Zweden11.250
Cyprus7.660
Oostenrijk6.095
Ierland2.655
Slovenië2.065
Malta1.850
Denemarken1.520
Polen1.490
Finland1.390
Luxemburg1.270
Bulgarije1.095
Tsjechië1.030
Roemenië900
Portugal875
Kroatië360
Litouwen280
Hongarije280
Slowakije130
Letland85
Estland55
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2018 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland98.610
Frankrijk70.170
Italië38.240
Griekenland35.185
Spanje29.280
Nederland10.380
Zweden10.370
België9.440
Oostenrijk7.160
Cyprus3.300
Ierland1.945
Denemarken1.920
Finland1.705
Slovenië1.685
Polen1.400
Luxemburg1.100
Malta965
Roemenië945
Tsjechië725
Bulgarije705
Portugal590
Hongarije485
Kroatië410
Litouwen180
Letland110
Slowakije100
Estland50
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2017 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland117.920
Italië83.110
Frankrijk51.655
Griekenland31.035
Spanje19.020
Oostenrijk13.425
Zweden11.240
Nederland9.325
België7.825
Finland2.720
Roemenië2.360
Cyprus2.285
Bulgarije2.135
Polen2.095
Hongarije1.955
Denemarken1.780
Ierland1.455
Luxemburg1.365
Malta975
Slovenië710
Tsjechië680
Portugal580
Kroatië455
Litouwen355
Letland275
Estland140
Slowakije95
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2016 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland476.475
Italië59.835
Frankrijk42.545
Oostenrijk27.440
Hongarije23.495
Griekenland21.145
Zweden13.705
Nederland10.165
Bulgarije9.070
België8.305
Spanje7.880
Polen7.225
Denemarken4.605
Finland3.495
Cyprus1.375
Ierland1.150
Luxemburg1.030
Malta910
Tsjechië725
Kroatië720
Slovenië635
Roemenië545
Portugal380
Letland150
Litouwen145
Estland70
Slowakije30
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2015 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland198.550
Hongarije96.350
Italië38.225
Oostenrijk35.665
Frankrijk34.780
Zweden33.270
Nederland11.720
België11.650
Bulgarije9.085
Spanje7.730
Griekenland6.535
Denemarken5.040
Polen4.190
Finland4.020
Ierland1.770
Cyprus985
Malta870
Roemenië795
Tsjechië710
Luxemburg605
Portugal545
Letland180
Litouwen140
Estland135
Slovenië95
Slowakije85
Kroatië70
Waar ze aankomen, land voor land — januari–juli 2014 · Eurostat
Landpersonen
Duitsland84.645
Zweden37.895
Frankrijk34.620
Italië30.090
Nederland12.415
Oostenrijk9.790
België6.775
Hongarije6.415
Denemarken5.495
Griekenland4.530
Bulgarije4.285
Polen2.690
Spanje2.545
Finland1.655
Roemenië790
Cyprus745
Ierland730
Malta690
Luxemburg495
Tsjechië425
Kroatië235
Letland215
Portugal210
Slovenië195
Litouwen160
Slowakije110
Estland70

Waar ze vandaan komen: de nationaliteiten van asielzoekers in de Unie

Jaar

2023–2026, volledige jaren; 2026 beslaat januari–juli · Eurostat

januari–juli 2026 · Eurostat

januari–juli 2025 · Eurostat

januari–juli 2024 · Eurostat

januari–juli 2023 · Eurostat

  1. Syrië382.51013%—
  2. Afghanistan264.3859%—
  3. Venezuela262.9459%—
  4. Turkije170.1256%—
  5. Colombia139.4555%—
  6. Bangladesh136.8005%—
  7. Egypte83.7403%—
  8. Peru77.9603%—
  9. Marokko77.4603%—
  10. Pakistan76.6653%—
  11. Oekraïne68.3002%—
  12. Somalië60.5602%—
  13. Nog 157 nationaliteiten1.136.75039%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 2.937.655, het gepubliceerde totaal is 2.938.625.

  1. Venezuela33.46511%-39%
  2. Afghanistan27.2009%-24%
  3. Bangladesh20.8907%+7%
  4. Soedan12.9754%+92%
  5. Egypte11.5154%-5%
  6. Syrië10.7904%-60%
  7. Mali9.2953%-8%
  8. Somalië9.1553%+9%
  9. Pakistan9.0703%-7%
  10. Turkije9.0603%-37%
  11. Oekraïne8.2003%-47%
  12. Peru8.1203%-34%
  13. Nog 133 nationaliteiten133.67544%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 303.410, het gepubliceerde totaal is 303.530.

  1. Venezuela54.64514%+31%
  2. Afghanistan35.6159%-20%
  3. Syrië26.7007%-68%
  4. Bangladesh19.5355%-24%
  5. Oekraïne15.6154%+17%
  6. Turkije14.3804%-48%
  7. Colombia14.3254%-55%
  8. Peru12.3303%-24%
  9. Egypte12.0653%-8%
  10. Marokko10.4803%-16%
  11. Mali10.0703%-4%
  12. Pakistan9.7502%-23%
  13. Nog 137 nationaliteiten160.14040%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 395.650, het gepubliceerde totaal is 395.730.

  1. Syrië83.85515%+1%
  2. Afghanistan44.4508%-23%
  3. Venezuela41.8658%+2%
  4. Colombia31.8406%-16%
  5. Turkije27.8805%-21%
  6. Bangladesh25.8405%+13%
  7. Peru16.1453%+20%
  8. Oekraïne13.3152%+84%
  9. Egypte13.1852%-11%
  10. Pakistan12.6452%-30%
  11. Marokko12.4952%-16%
  12. Irak10.7002%-1%
  13. Nog 134 nationaliteiten208.63538%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 542.850, het gepubliceerde totaal is 543.025.

  1. Syrië83.03015%—
  2. Afghanistan57.53010%—
  3. Venezuela40.9657%—
  4. Colombia37.7257%—
  5. Turkije35.4756%—
  6. Bangladesh22.9554%—
  7. Pakistan18.1403%—
  8. Marokko14.8553%—
  9. Egypte14.7553%—
  10. Georgië14.1203%—
  11. Peru13.4902%—
  12. Rusland11.3852%—
  13. Nog 137 nationaliteiten191.42034%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 555.845, het gepubliceerde totaal is 556.080.

Wat dit laat zien

Eerste asielaanvragen, uitgesplitst naar de nationaliteit van wie ze indient. Het is hetzelfde cijfer als in de grafiek hierboven, van de andere kant bekeken: niet in welk land asiel wordt gevraagd, maar uit welk land men komt.

Hoe je het leest

De balk wordt afgemeten aan de eerste in de lijst, niet aan het totaal: zo zie je hoe ver de eerste van de laatste af staat. Het percentage naast het getal is het aandeel in de som van de gepubliceerde nationaliteiten, die niet gelijk is aan het totaal van het land: de noot onder de grafiek zegt hoeveel dat scheelt. De verandering vergelijkt dezelfde maanden van het voorgaande jaar en blijft onder de honderd aanvragen een streepje, omdat een percentage daar meer zou zeggen dan het cijfer weet. „Totaal” telt volledige jaren op en laat de verandering een streepje, omdat een totaal geen „vorig jaar” heeft.

Gegevens als tabel bekijken
Waar ze vandaan komen: de nationaliteiten van asielzoekers in de Unie — 2023–2026, volledige jaren; 2026 beslaat januari–juli · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Syrië382.510
Afghanistan264.385
Venezuela262.945
Turkije170.125
Colombia139.455
Bangladesh136.800
Egypte83.740
Peru77.960
Marokko77.460
Pakistan76.665
Oekraïne68.300
Somalië60.560
Nog 157 nationaliteiten1.136.750
Waar ze vandaan komen: de nationaliteiten van asielzoekers in de Unie — januari–juli 2026 · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Venezuela33.465
Afghanistan27.200
Bangladesh20.890
Soedan12.975
Egypte11.515
Syrië10.790
Mali9.295
Somalië9.155
Pakistan9.070
Turkije9.060
Oekraïne8.200
Peru8.120
Nog 133 nationaliteiten133.675
Waar ze vandaan komen: de nationaliteiten van asielzoekers in de Unie — januari–juli 2025 · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Venezuela54.645
Afghanistan35.615
Syrië26.700
Bangladesh19.535
Oekraïne15.615
Turkije14.380
Colombia14.325
Peru12.330
Egypte12.065
Marokko10.480
Mali10.070
Pakistan9.750
Nog 137 nationaliteiten160.140
Waar ze vandaan komen: de nationaliteiten van asielzoekers in de Unie — januari–juli 2024 · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Syrië83.855
Afghanistan44.450
Venezuela41.865
Colombia31.840
Turkije27.880
Bangladesh25.840
Peru16.145
Oekraïne13.315
Egypte13.185
Pakistan12.645
Marokko12.495
Irak10.700
Nog 134 nationaliteiten208.635
Waar ze vandaan komen: de nationaliteiten van asielzoekers in de Unie — januari–juli 2023 · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Syrië83.030
Afghanistan57.530
Venezuela40.965
Colombia37.725
Turkije35.475
Bangladesh22.955
Pakistan18.140
Marokko14.855
Egypte14.755
Georgië14.120
Peru13.490
Rusland11.385
Nog 137 nationaliteiten191.420

Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd

Jaar

2024 · Eurostat

2023 · Eurostat

2022 · Eurostat

2021 · Eurostat

2020 · Eurostat

2019 · Eurostat

2018 · Eurostat

2017 · Eurostat

2016 · Eurostat

2015 · Eurostat

2014 · Eurostat

2013 · Eurostat

Oostenrijk: 14,1 immigranten per duizend inwonersBelgië: 13,8 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 8,1 immigranten per duizend inwonersCyprus: 41,9 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 11,4 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 12,9 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 17,1 immigranten per duizend inwonersEstland: 13,6 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 12,7 immigranten per duizend inwonersSpanje: 26,5 immigranten per duizend inwonersFinland: 11,4 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 6,4 immigranten per duizend inwonersKroatië: 18,2 immigranten per duizend inwonersHongarije: 9,2 immigranten per duizend inwonersIerland: 23,9 immigranten per duizend inwonersItalië: 7,7 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 18 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 38,3 immigranten per duizend inwonersLetland: 7,8 immigranten per duizend inwonersMalta: 60,4 immigranten per duizend inwonersNederland: 14,4 immigranten per duizend inwonersPolen: 8,2 immigranten per duizend inwonersPortugal: nog niet gepubliceerdRoemenië: 15 immigranten per duizend inwonersZweden: 11 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 15,5 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1,3 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 38,3 immigranten per duizend inwonersMalta: 60,4 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 16,2 immigranten per duizend inwonersBelgië: 14,4 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 8,8 immigranten per duizend inwonersCyprus: 42,9 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 13,1 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 15,7 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 16,6 immigranten per duizend inwonersEstland: 19,3 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 11,2 immigranten per duizend inwonersSpanje: 26 immigranten per duizend inwonersFinland: 13,2 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 6,8 immigranten per duizend inwonersKroatië: 18 immigranten per duizend inwonersHongarije: 10 immigranten per duizend inwonersIerland: 25,7 immigranten per duizend inwonersItalië: 7,5 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 23,3 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 40,8 immigranten per duizend inwonersLetland: 8,2 immigranten per duizend inwonersMalta: 77,9 immigranten per duizend inwonersNederland: 15,4 immigranten per duizend inwonersPolen: 8,3 immigranten per duizend inwonersPortugal: 18 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 17 immigranten per duizend inwonersZweden: 9 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 16 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1,1 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 40,8 immigranten per duizend inwonersMalta: 77,9 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 22,5 immigranten per duizend inwonersBelgië: 17,9 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 6,3 immigranten per duizend inwonersCyprus: 40,4 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 33 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 23,8 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 20,6 immigranten per duizend inwonersEstland: 37,1 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 9,1 immigranten per duizend inwonersSpanje: 26,5 immigranten per duizend inwonersFinland: 9 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 7,2 immigranten per duizend inwonersKroatië: 15 immigranten per duizend inwonersHongarije: 9,8 immigranten per duizend inwonersIerland: 30,6 immigranten per duizend inwonersItalië: 7 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 31,1 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 48,7 immigranten per duizend inwonersLetland: 20,6 immigranten per duizend inwonersMalta: 67,2 immigranten per duizend inwonersNederland: 18,6 immigranten per duizend inwonersPolen: 7,5 immigranten per duizend inwonersPortugal: 16 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 15,4 immigranten per duizend inwonersZweden: 9,8 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 16,9 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 48,7 immigranten per duizend inwonersMalta: 67,2 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 13,3 immigranten per duizend inwonersBelgië: 12,1 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 6 immigranten per duizend inwonersCyprus: 27,9 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 6,6 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 9,6 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 10,9 immigranten per duizend inwonersEstland: 14,7 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 5,4 immigranten per duizend inwonersSpanje: 18,7 immigranten per duizend inwonersFinland: 6,6 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 5,7 immigranten per duizend inwonersKroatië: 9,2 immigranten per duizend inwonersHongarije: 8,3 immigranten per duizend inwonersIerland: 16,5 immigranten per duizend inwonersItalië: 5,4 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 16 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 39,9 immigranten per duizend inwonersLetland: 6,7 immigranten per duizend inwonersMalta: 32,9 immigranten per duizend inwonersNederland: 12,3 immigranten per duizend inwonersPolen: 6,5 immigranten per duizend inwonersPortugal: 9,3 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 10,1 immigranten per duizend inwonersZweden: 8,7 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 11,2 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1,1 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 39,9 immigranten per duizend inwonersMalta: 32,9 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 11,6 immigranten per duizend inwonersBelgië: 10,3 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 5,7 immigranten per duizend inwonersCyprus: 25,3 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 5,9 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 8 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 9,8 immigranten per duizend inwonersEstland: 12,2 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 7,9 immigranten per duizend inwonersSpanje: 9,9 immigranten per duizend inwonersFinland: 6 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 4,9 immigranten per duizend inwonersKroatië: 8,5 immigranten per duizend inwonersHongarije: 7,8 immigranten per duizend inwonersIerland: 16,3 immigranten per duizend inwonersItalië: 4,2 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 16,4 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 35,9 immigranten per duizend inwonersLetland: 4,6 immigranten per duizend inwonersMalta: 28,7 immigranten per duizend inwonersNederland: 10,5 immigranten per duizend inwonersPolen: 5,5 immigranten per duizend inwonersPortugal: 8,1 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 7,5 immigranten per duizend inwonersZweden: 8 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 17,2 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1,2 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 35,9 immigranten per duizend inwonersMalta: 28,7 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 12,3 immigranten per duizend inwonersBelgië: 13,1 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 5,7 immigranten per duizend inwonersCyprus: 31 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 9,9 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 10 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 10,6 immigranten per duizend inwonersEstland: 13,8 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 12,2 immigranten per duizend inwonersSpanje: 16 immigranten per duizend inwonersFinland: 5,9 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 5,7 immigranten per duizend inwonersKroatië: 9,5 immigranten per duizend inwonersHongarije: 9,1 immigranten per duizend inwonersIerland: 19,5 immigranten per duizend inwonersItalië: 5,6 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 16,5 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 43,4 immigranten per duizend inwonersLetland: 5,8 immigranten per duizend inwonersMalta: 59,4 immigranten per duizend inwonersNederland: 12,5 immigranten per duizend inwonersPolen: 6 immigranten per duizend inwonersPortugal: 9,2 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 10,4 immigranten per duizend inwonersZweden: 11,3 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 15,1 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1,3 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 43,4 immigranten per duizend inwonersMalta: 59,4 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 12 immigranten per duizend inwonersBelgië: 12,1 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 4,4 immigranten per duizend inwonersCyprus: 29,3 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 6,2 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 10,3 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 11,2 immigranten per duizend inwonersEstland: 13,3 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 11,2 immigranten per duizend inwonersSpanje: 13,8 immigranten per duizend inwonersFinland: 5,6 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 5,8 immigranten per duizend inwonersKroatië: 6,5 immigranten per duizend inwonersHongarije: 8,5 immigranten per duizend inwonersIerland: 21,8 immigranten per duizend inwonersItalië: 5,5 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 13,2 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 40,9 immigranten per duizend inwonersLetland: 5,6 immigranten per duizend inwonersMalta: 57,7 immigranten per duizend inwonersNederland: 11,3 immigranten per duizend inwonersPolen: 5,6 immigranten per duizend inwonersPortugal: 5,4 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 8,8 immigranten per duizend inwonersZweden: 13,1 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 13,8 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1,3 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 40,9 immigranten per duizend inwonersMalta: 57,7 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 12,7 immigranten per duizend inwonersBelgië: 11,2 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 3,7 immigranten per duizend inwonersCyprus: 25,8 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 4,9 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 10,9 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 11,9 immigranten per duizend inwonersEstland: 13,4 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 10,5 immigranten per duizend inwonersSpanje: 11,4 immigranten per duizend inwonersFinland: 5,8 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 5,5 immigranten per duizend inwonersKroatië: 3,8 immigranten per duizend inwonersHongarije: 7 immigranten per duizend inwonersIerland: 17,7 immigranten per duizend inwonersItalië: 5,7 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 11,6 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 41,3 immigranten per duizend inwonersLetland: 5,1 immigranten per duizend inwonersMalta: 49,5 immigranten per duizend inwonersNederland: 11,1 immigranten per duizend inwonersPolen: 5,5 immigranten per duizend inwonersPortugal: 4,5 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 9 immigranten per duizend inwonersZweden: 14,5 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 9,1 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1,3 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 41,3 immigranten per duizend inwonersMalta: 49,5 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 14,9 immigranten per duizend inwonersBelgië: 10,9 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 3,1 immigranten per duizend inwonersCyprus: 21,5 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 6,1 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 12,7 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 13 immigranten per duizend inwonersEstland: 11,3 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 10,9 immigranten per duizend inwonersSpanje: 8,9 immigranten per duizend inwonersFinland: 6,4 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 5,7 immigranten per duizend inwonersKroatië: 3,4 immigranten per duizend inwonersHongarije: 5,5 immigranten per duizend inwonersIerland: 19,8 immigranten per duizend inwonersItalië: 5 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 10,8 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 39,7 immigranten per duizend inwonersLetland: 4,2 immigranten per duizend inwonersMalta: 40,3 immigranten per duizend inwonersNederland: 11,1 immigranten per duizend inwonersPolen: 5,5 immigranten per duizend inwonersPortugal: 3,6 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 7 immigranten per duizend inwonersZweden: 16,5 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 8,1 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1,4 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 39,7 immigranten per duizend inwonersMalta: 40,3 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 19,4 immigranten per duizend inwonersBelgië: 13 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 3,6 immigranten per duizend inwonersCyprus: 17,8 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 2,8 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 19,7 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 13,9 immigranten per duizend inwonersEstland: 11,7 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 6 immigranten per duizend inwonersSpanje: 7,4 immigranten per duizend inwonersFinland: 5,3 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 5,5 immigranten per duizend inwonersKroatië: 2,8 immigranten per duizend inwonersHongarije: 5,9 immigranten per duizend inwonersIerland: 17,3 immigranten per duizend inwonersItalië: 4,6 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 10,6 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 42,3 immigranten per duizend inwonersLetland: 4,8 immigranten per duizend inwonersMalta: 41,5 immigranten per duizend inwonersNederland: 9,9 immigranten per duizend inwonersPolen: 5,7 immigranten per duizend inwonersPortugal: 3,5 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 6,7 immigranten per duizend inwonersZweden: 13,8 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 7,5 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1,3 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 42,3 immigranten per duizend inwonersMalta: 41,5 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 13,7 immigranten per duizend inwonersBelgië: 11 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 3,7 immigranten per duizend inwonersCyprus: 15,1 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 2,8 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 11,1 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 12,2 immigranten per duizend inwonersEstland: 3 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 5,4 immigranten per duizend inwonersSpanje: 6,6 immigranten per duizend inwonersFinland: 5,8 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 5,1 immigranten per duizend inwonersKroatië: 2,5 immigranten per duizend inwonersHongarije: 5,5 immigranten per duizend inwonersIerland: 15,9 immigranten per duizend inwonersItalië: 4,6 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 11,4 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 40,6 immigranten per duizend inwonersLetland: 5,2 immigranten per duizend inwonersMalta: 37,2 immigranten per duizend inwonersNederland: 8,6 immigranten per duizend inwonersPolen: 5,8 immigranten per duizend inwonersPortugal: 2,2 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 6,8 immigranten per duizend inwonersZweden: 13,2 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 6,7 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 40,6 immigranten per duizend inwonersMalta: 37,2 immigranten per duizend inwonersOostenrijk: 12,1 immigranten per duizend inwonersBelgië: 10,8 immigranten per duizend inwonersBulgarije: 2,6 immigranten per duizend inwonersCyprus: 15,8 immigranten per duizend inwonersTsjechië: 2,9 immigranten per duizend inwonersDuitsland: 8,6 immigranten per duizend inwonersDenemarken: 10,8 immigranten per duizend inwonersEstland: 3,1 immigranten per duizend inwonersGriekenland: 5,3 immigranten per duizend inwonersSpanje: 6 immigranten per duizend inwonersFinland: 5,9 immigranten per duizend inwonersFrankrijk: 5,2 immigranten per duizend inwonersKroatië: 2,4 immigranten per duizend inwonersHongarije: 3,9 immigranten per duizend inwonersIerland: 14,2 immigranten per duizend inwonersItalië: 5,1 immigranten per duizend inwonersLitouwen: 10,4 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 39,3 immigranten per duizend inwonersLetland: 4,1 immigranten per duizend inwonersMalta: 29,5 immigranten per duizend inwonersNederland: 7,7 immigranten per duizend inwonersPolen: 5,8 immigranten per duizend inwonersPortugal: 1,7 immigranten per duizend inwonersRoemenië: 7,7 immigranten per duizend inwonersZweden: 12,1 immigranten per duizend inwonersSlovenië: 6,7 immigranten per duizend inwonersSlowakije: 1 immigranten per duizend inwonersLuxemburg: 39,3 immigranten per duizend inwonersMalta: 29,5 immigranten per duizend inwoners
immigranten per duizend inwoners
  1. < 5
  2. 5–10
  3. 10–15
  4. 15–20
  5. 20–30
  6. ≥ 30
  7. nog niet gepubliceerd

In 2024 ging het in de Unie als geheel om 5.684.984 mensen, 12,7 per duizend inwoners.

In 2023 ging het in de Unie als geheel om 6.011.360 mensen, 13,4 per duizend inwoners.

In 2022 ging het in de Unie als geheel om 6.997.284 mensen, 15,7 per duizend inwoners.

In 2021 ging het in de Unie als geheel om 4.132.213 mensen, 9,3 per duizend inwoners.

In 2020 ging het in de Unie als geheel om 3.279.673 mensen, 7,3 per duizend inwoners.

In 2019 ging het in de Unie als geheel om 4.206.293 mensen, 9,4 per duizend inwoners.

In 2018 ging het in de Unie als geheel om 3.936.055 mensen, 8,8 per duizend inwoners.

In 2017 ging het in de Unie als geheel om 3.766.413 mensen, 8,5 per duizend inwoners.

In 2016 ging het in de Unie als geheel om 3.735.536 mensen, 8,4 per duizend inwoners.

In 2015 ging het in de Unie als geheel om 4.097.244 mensen, 9,3 per duizend inwoners.

In 2014 ging het in de Unie als geheel om 3.187.841 mensen, 7,2 per duizend inwoners.

In 2013 ging het in de Unie als geheel om 2.901.962 mensen, 6,6 per duizend inwoners.

Wat dit laat zien

Mensen die in de loop van het jaar hun woonplaats in een EU-land kozen en van buiten dat land kwamen: voor werk, studie, gezin, asiel, en ook EU-burgers die tussen lidstaten verhuizen. Het is het breedste cijfer en mag niet worden verward met asielaanvragen, die er een onderdeel van zijn.

Hoe je het leest

De kaart kleurt elk land naar immigranten per duizend inwoners, niet naar het totaal: absolute aantallen laten vooral zien welke landen groot zijn. Landen die het cijfer nog niet hebben gepubliceerd zijn gearceerd, niet lichtgekleurd.

Gegevens als tabel bekijken
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2024 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Malta60,4
Cyprus41,9
Luxemburg38,3
Spanje26,5
Ierland23,9
Kroatië18,2
Litouwen18
Denemarken17,1
Slovenië15,5
Roemenië15
Nederland14,4
Oostenrijk14,1
België13,8
Estland13,6
Duitsland12,9
Griekenland12,7
Finland11,4
Tsjechië11,4
Zweden11
Hongarije9,2
Polen8,2
Bulgarije8,1
Letland7,8
Italië7,7
Frankrijk6,4
Slowakije1,3
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2023 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Malta77,9
Cyprus42,9
Luxemburg40,8
Spanje26
Ierland25,7
Litouwen23,3
Estland19,3
Kroatië18
Portugal18
Roemenië17
Denemarken16,6
Oostenrijk16,2
Slovenië16
Duitsland15,7
Nederland15,4
België14,4
Finland13,2
Tsjechië13,1
Griekenland11,2
Hongarije10
Zweden9
Bulgarije8,8
Polen8,3
Letland8,2
Italië7,5
Frankrijk6,8
Slowakije1,1
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2022 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Malta67,2
Luxemburg48,7
Cyprus40,4
Estland37,1
Tsjechië33
Litouwen31,1
Ierland30,6
Spanje26,5
Duitsland23,8
Oostenrijk22,5
Letland20,6
Denemarken20,6
Nederland18,6
België17,9
Slovenië16,9
Portugal16
Roemenië15,4
Kroatië15
Zweden9,8
Hongarije9,8
Griekenland9,1
Finland9
Polen7,5
Frankrijk7,2
Italië7
Bulgarije6,3
Slowakije1
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2021 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Luxemburg39,9
Malta32,9
Cyprus27,9
Spanje18,7
Ierland16,5
Litouwen16
Estland14,7
Oostenrijk13,3
Nederland12,3
België12,1
Slovenië11,2
Denemarken10,9
Roemenië10,1
Duitsland9,6
Portugal9,3
Kroatië9,2
Zweden8,7
Hongarije8,3
Letland6,7
Tsjechië6,6
Finland6,6
Polen6,5
Bulgarije6
Frankrijk5,7
Griekenland5,4
Italië5,4
Slowakije1,1
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2020 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Luxemburg35,9
Malta28,7
Cyprus25,3
Slovenië17,2
Litouwen16,4
Ierland16,3
Estland12,2
Oostenrijk11,6
Nederland10,5
België10,3
Spanje9,9
Denemarken9,8
Kroatië8,5
Portugal8,1
Duitsland8
Zweden8
Griekenland7,9
Hongarije7,8
Roemenië7,5
Finland6
Tsjechië5,9
Bulgarije5,7
Polen5,5
Frankrijk4,9
Letland4,6
Italië4,2
Slowakije1,2
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2019 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Malta59,4
Luxemburg43,4
Cyprus31
Ierland19,5
Litouwen16,5
Spanje16
Slovenië15,1
Estland13,8
België13,1
Nederland12,5
Oostenrijk12,3
Griekenland12,2
Zweden11,3
Denemarken10,6
Roemenië10,4
Duitsland10
Tsjechië9,9
Kroatië9,5
Portugal9,2
Hongarije9,1
Polen6
Finland5,9
Letland5,8
Frankrijk5,7
Bulgarije5,7
Italië5,6
Slowakije1,3
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2018 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Malta57,7
Luxemburg40,9
Cyprus29,3
Ierland21,8
Spanje13,8
Slovenië13,8
Estland13,3
Litouwen13,2
Zweden13,1
België12,1
Oostenrijk12
Nederland11,3
Griekenland11,2
Denemarken11,2
Duitsland10,3
Roemenië8,8
Hongarije8,5
Kroatië6,5
Tsjechië6,2
Frankrijk5,8
Finland5,6
Letland5,6
Polen5,6
Italië5,5
Portugal5,4
Bulgarije4,4
Slowakije1,3
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2017 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Malta49,5
Luxemburg41,3
Cyprus25,8
Ierland17,7
Zweden14,5
Estland13,4
Oostenrijk12,7
Denemarken11,9
Litouwen11,6
Spanje11,4
België11,2
Nederland11,1
Duitsland10,9
Griekenland10,5
Slovenië9,1
Roemenië9
Hongarije7
Finland5,8
Italië5,7
Frankrijk5,5
Polen5,5
Letland5,1
Tsjechië4,9
Portugal4,5
Kroatië3,8
Bulgarije3,7
Slowakije1,3
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2016 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Malta40,3
Luxemburg39,7
Cyprus21,5
Ierland19,8
Zweden16,5
Oostenrijk14,9
Denemarken13
Duitsland12,7
Estland11,3
Nederland11,1
België10,9
Griekenland10,9
Litouwen10,8
Spanje8,9
Slovenië8,1
Roemenië7
Finland6,4
Tsjechië6,1
Frankrijk5,7
Polen5,5
Hongarije5,5
Italië5
Letland4,2
Portugal3,6
Kroatië3,4
Bulgarije3,1
Slowakije1,4
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2015 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Luxemburg42,3
Malta41,5
Duitsland19,7
Oostenrijk19,4
Cyprus17,8
Ierland17,3
Denemarken13,9
Zweden13,8
België13
Estland11,7
Litouwen10,6
Nederland9,9
Slovenië7,5
Spanje7,4
Roemenië6,7
Griekenland6
Hongarije5,9
Polen5,7
Frankrijk5,5
Finland5,3
Letland4,8
Italië4,6
Bulgarije3,6
Portugal3,5
Tsjechië2,8
Kroatië2,8
Slowakije1,3
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2014 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Luxemburg40,6
Malta37,2
Ierland15,9
Cyprus15,1
Oostenrijk13,7
Zweden13,2
Denemarken12,2
Litouwen11,4
Duitsland11,1
België11
Nederland8,6
Roemenië6,8
Slovenië6,7
Spanje6,6
Polen5,8
Finland5,8
Hongarije5,5
Griekenland5,4
Letland5,2
Frankrijk5,1
Italië4,6
Bulgarije3,7
Estland3
Tsjechië2,8
Kroatië2,5
Portugal2,2
Slowakije1
Hoeveel mensen naar elk land van de Unie zijn geëmigreerd — 2013 · Eurostat
LandPer duizend inwoners
Luxemburg39,3
Malta29,5
Cyprus15,8
Ierland14,2
Zweden12,1
Oostenrijk12,1
België10,8
Denemarken10,8
Litouwen10,4
Duitsland8,6
Nederland7,7
Roemenië7,7
Slovenië6,7
Spanje6
Finland5,9
Polen5,8
Griekenland5,3
Frankrijk5,2
Italië5,1
Letland4,1
Hongarije3,9
Estland3,1
Tsjechië2,9
Bulgarije2,6
Kroatië2,4
Portugal1,7
Slowakije1

Vastgestelde irreguliere grensoverschrijdingen in de EU per route, januari–augustus 2026

Oostelijke Middellandse Zee27.031-16% t.o.v. 2025
202627.031
202532.173
Verloop 2015–2026
Centrale Middellandse Zee19.634-54% t.o.v. 2025
202619.634
202542.804
Verloop 2015–2026
Westelijke Middellandse Zee15.193+28% t.o.v. 2025
202615.193
202511.876
Verloop 2015–2026
Westelijke Balkan5.486-30% t.o.v. 2025
20265.486
20257.862
Verloop 2015–2026
West-Afrikaanse Atlantische route5.167-57% t.o.v. 2025
20265.167
202512.145
Verloop 2015–2026
Oostelijke landgrenzen3.882-48% t.o.v. 2025
20263.882
20257.512
Verloop 2015–2026
Albanië-Griekenland369+29% t.o.v. 2025
2026369
2025287
Verloop 2015–2026
Zwarte Zee162 in 2025
202616
20252
Verloop 2015–2026
Overige0
20260
20250
Verloop 2015–2026

Alle routes, met de reeks sinds 2009 →

Wat dit laat zien

Overschrijdingen die Frontex heeft vastgesteld aan de buitengrenzen van de Unie, uitgesplitst naar route.

Hoe je het leest

De twee staven zijn dezelfde periode in twee verschillende jaren, op dezelfde schaal: ze zijn met elkaar en met alle andere routes te vergelijken. De lijn rechts is het verloop van dezelfde maanden sinds 2015, en elke route heeft zijn eigen schaal: die zegt of deze route stijgt of daalt, niet hoe groot hij is ten opzichte van de andere — dat zeggen de staven. Frontex telt vaststellingen, geen personen: wie meerdere keren oversteekt, wordt meerdere keren geteld.

Bron: Frontex (archiefkopie)·Cijfers per 31 augustus 2026·CSV downloaden
Gegevens als tabel bekijken
Vastgestelde irreguliere grensoverschrijdingen in de EU per route, januari–augustus 2026
vaststellingen
Oostelijke Middellandse Zee27.031
Centrale Middellandse Zee19.634
Westelijke Middellandse Zee15.193
Westelijke Balkan5.486
West-Afrikaanse Atlantische route5.167
Oostelijke landgrenzen3.882
Albanië-Griekenland369
Zwarte Zee16
Overige0

Waar deze cijfers vandaan komen

Vier officiële bronnen, elke dag automatisch opgehaald. Verandert een bron van formaat of geeft die geen antwoord, dan houdt de site het laatste geldige cijfer online en zegt dat erbij.

Stand van elke bron →