Italië

Asielaanvragen, terugkeer en — waar het cijfer bestaat — zee-aankomsten.

Plaats 1 van 27 landen naar eerste asielaanvragen in deze periode

Eerste asielaanvragen67.560↓ -7%

januari–juli 2026 · Eurostat

Uitgevoerde terugkeren4.780

2025 · Eurostat

Zee-aankomsten26.038

2026 · UNHCR

Italië: eerste asielaanvragen per maand

05.00010.00015.00020.000GMMLSN20265.195202510.18020249.71505.00010.00015.00020.000GFMAMGLASOND20265.195202510.18020249.715
Wat dit laat zien

Mensen die in dit land hun eerste asielaanvraag hebben ingediend, per maand.

Hoe je het leest

Dit zijn eerste aanvragen: herhaalde aanvragen vallen erbuiten, want het totaal telt die mee en blaast de cijfers op ten opzichte van hoe ze gewoonlijk worden aangehaald.

Bron: Eurostat·Cijfers per 30 september 2026·CSV downloaden
Gegevens als tabel bekijken
Italië: eerste asielaanvragen per maand
Periodepersonen
2023-1014.950
2023-1114.160
2023-1210.160
2024-0112.920
2024-0213.345
2024-0315.115
2024-0413.485
2024-0514.770
2024-0611.685
2024-0713.235
2024-089.620
2024-0911.895
2024-1013.715
2024-1111.620
2024-129.715
2025-0110.905
2025-0210.715
2025-0312.390
2025-044.960
2025-0512.185
2025-0610.090
2025-0711.400
2025-089.240
2025-0911.385
2025-1012.820
2025-1112.390
2025-1210.180
2026-0110.790
2026-0210.645
2026-0310.955
2026-049.710
2026-0510.660
2026-069.660
2026-075.140
2026-085.115
2026-095.195

Italië: waar asielzoekers vandaan komen

Jaar

2023–2026, volledige jaren; 2026 beslaat januari–juli · Eurostat

januari–juli 2026 · Eurostat

januari–juli 2025 · Eurostat

januari–juli 2024 · Eurostat

januari–juli 2023 · Eurostat

  1. Bangladesh96.70020%—
  2. Egypte48.58510%—
  3. Peru45.45510%—
  4. Pakistan43.9009%—
  5. Marokko27.7956%—
  6. Tunesië25.5455%—
  7. India17.0104%—
  8. Georgië12.8703%—
  9. Sri Lanka12.3853%—
  10. Burkina Faso10.1502%—
  11. Nog 97 nationaliteiten136.83529%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 477.230, het gepubliceerde totaal is 477.910.

  1. Bangladesh12.82019%-16%
  2. Egypte7.53511%+41%
  3. Peru6.83010%-26%
  4. Pakistan5.6508%+3%
  5. Marokko3.6955%-33%
  6. India3.1305%-28%
  7. Tunesië3.0605%-3%
  8. China2.8854%+59%
  9. Sri Lanka2.7954%+34%
  10. Afghanistan2.2603%+70%
  11. Nog 78 nationaliteiten16.77025%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 67.430, het gepubliceerde totaal is 67.560.

  1. Bangladesh15.30521%-27%
  2. Peru9.28013%+4%
  3. Marokko5.5258%-2%
  4. Pakistan5.5058%-26%
  5. Egypte5.3357%-31%
  6. India4.3656%+99%
  7. Tunesië3.1504%-44%
  8. Georgië2.6904%+49%
  9. Sri Lanka2.0853%-19%
  10. China1.8203%+47%
  11. Nog 82 nationaliteiten17.45024%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 72.510, het gepubliceerde totaal is 72.645.

  1. Bangladesh21.02522%+67%
  2. Peru8.9009%+121%
  3. Egypte7.7358%-29%
  4. Pakistan7.4358%-26%
  5. Marokko5.6556%+126%
  6. Tunesië5.5906%+67%
  7. Burkina Faso3.5404%+150%
  8. Sri Lanka2.5853%+422%
  9. Mali2.3753%+125%
  10. India2.1952%+113%
  11. Nog 84 nationaliteiten27.36029%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 94.395, het gepubliceerde totaal is 94.555.

  1. Bangladesh12.60018%—
  2. Egypte10.87016%—
  3. Pakistan10.09015%—
  4. Peru4.0256%—
  5. Ivoorkust3.7255%—
  6. Tunesië3.3505%—
  7. Marokko2.5004%—
  8. Georgië1.9453%—
  9. Guinee1.5802%—
  10. Burkina Faso1.4152%—
  11. Nog 73 nationaliteiten17.15025%

Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 69.250, het gepubliceerde totaal is 69.365.

Wat dit laat zien

Eerste asielaanvragen, uitgesplitst naar de nationaliteit van wie ze indient. Het is hetzelfde cijfer als in de grafiek hierboven, van de andere kant bekeken: niet in welk land asiel wordt gevraagd, maar uit welk land men komt.

Hoe je het leest

De balk wordt afgemeten aan de eerste in de lijst, niet aan het totaal: zo zie je hoe ver de eerste van de laatste af staat. Het percentage naast het getal is het aandeel in de som van de gepubliceerde nationaliteiten, die niet gelijk is aan het totaal van het land: de noot onder de grafiek zegt hoeveel dat scheelt. De verandering vergelijkt dezelfde maanden van het voorgaande jaar en blijft onder de honderd aanvragen een streepje, omdat een percentage daar meer zou zeggen dan het cijfer weet. „Totaal” telt volledige jaren op en laat de verandering een streepje, omdat een totaal geen „vorig jaar” heeft.

Gegevens als tabel bekijken
Italië: waar asielzoekers vandaan komen — 2023–2026, volledige jaren; 2026 beslaat januari–juli · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Bangladesh96.700
Egypte48.585
Peru45.455
Pakistan43.900
Marokko27.795
Tunesië25.545
India17.010
Georgië12.870
Sri Lanka12.385
Burkina Faso10.150
Nog 97 nationaliteiten136.835
Italië: waar asielzoekers vandaan komen — januari–juli 2026 · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Bangladesh12.820
Egypte7.535
Peru6.830
Pakistan5.650
Marokko3.695
India3.130
Tunesië3.060
China2.885
Sri Lanka2.795
Afghanistan2.260
Nog 78 nationaliteiten16.770
Italië: waar asielzoekers vandaan komen — januari–juli 2025 · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Bangladesh15.305
Peru9.280
Marokko5.525
Pakistan5.505
Egypte5.335
India4.365
Tunesië3.150
Georgië2.690
Sri Lanka2.085
China1.820
Nog 82 nationaliteiten17.450
Italië: waar asielzoekers vandaan komen — januari–juli 2024 · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Bangladesh21.025
Peru8.900
Egypte7.735
Pakistan7.435
Marokko5.655
Tunesië5.590
Burkina Faso3.540
Sri Lanka2.585
Mali2.375
India2.195
Nog 84 nationaliteiten27.360
Italië: waar asielzoekers vandaan komen — januari–juli 2023 · Eurostat
NationaliteitEerste aanvragen
Bangladesh12.600
Egypte10.870
Pakistan10.090
Peru4.025
Ivoorkust3.725
Tunesië3.350
Marokko2.500
Georgië1.945
Guinee1.580
Burkina Faso1.415
Nog 73 nationaliteiten17.150

Italië: uitgevaardigde terugkeerbesluiten en uitgevoerde terugkeren

010.00020.00030.00040.000201420162018202020222024Uitgevaardigde besluiten21.295Uitgevoerde terugkeren4.780010.00020.00030.00040.000201420152016201720182019202020212022202320242025Uitgevaardigde besluiten21.295Uitgevoerde terugkeren4.780
Wat dit laat zien

Terugkeerbesluiten van de autoriteiten en daadwerkelijk uitgevoerde terugkeren, per jaar.

Hoe je het leest

De twee lijnen vallen bijna nooit samen. De afstand ertussen is het deel van de besluiten dat niet tot een terugkeer leidt, en geen van beide cijfers laat dat op zichzelf zien.

Bron: Eurostat·Cijfers per 31 december 2025·CSV downloaden
Gegevens als tabel bekijken
Italië: uitgevaardigde terugkeerbesluiten en uitgevoerde terugkeren
Periodepersonen
20145.310
20154.670
20165.715
20177.045
20185.615
20196.470
20202.815
2021975
20222.790
20233.275
20244.480
20254.780

Italië: zee-aankomsten per maand

02.2504.5006.7509.000GMMLSN20263.13820253.01020243.08002.2504.5006.7509.000GFMAMGLASOND20263.13820253.01020243.080
Wat dit laat zien

Mensen die over zee zijn aangekomen, geregistreerd door UNHCR.

Hoe je het leest

Dit telt personen, geen overschrijdingen: ze zijn niet op te tellen bij de vaststellingen van Frontex.

Bron: UNHCR·Cijfers per 25 oktober 2026·voorlopig·CSV downloaden
Gegevens als tabel bekijken
Italië: zee-aankomsten per maand
Periodepersonen
2023-118.317
2023-125.236
2024-012.258
2024-022.301
2024-036.857
2024-044.721
2024-054.976
2024-064.731
2024-077.465
2024-088.526
2024-097.685
2024-105.717
2024-118.124
2024-123.080
2025-013.479
2025-023.329
2025-032.407
2025-046.578
2025-057.178
2025-067.089
2025-076.485
2025-086.148
2025-098.315
2025-107.937
2025-114.361
2025-123.010
2026-011.457
2026-022.510
2026-032.159
2026-042.459
2026-053.054
2026-062.758
2026-072.179
2026-082.995
2026-093.329
2026-103.138

De andere landen