Italië
Asielaanvragen, terugkeer en — waar het cijfer bestaat — zee-aankomsten.
Plaats 1 van 27 landen naar eerste asielaanvragen in deze periode
januari–juli 2026 · Eurostat
2025 · Eurostat
2026 · UNHCR
Italië: eerste asielaanvragen per maand
Mensen die in dit land hun eerste asielaanvraag hebben ingediend, per maand.
Dit zijn eerste aanvragen: herhaalde aanvragen vallen erbuiten, want het totaal telt die mee en blaast de cijfers op ten opzichte van hoe ze gewoonlijk worden aangehaald.
Gegevens als tabel bekijken
| Periode | personen |
|---|---|
| 2023-10 | 14.950 |
| 2023-11 | 14.160 |
| 2023-12 | 10.160 |
| 2024-01 | 12.920 |
| 2024-02 | 13.345 |
| 2024-03 | 15.115 |
| 2024-04 | 13.485 |
| 2024-05 | 14.770 |
| 2024-06 | 11.685 |
| 2024-07 | 13.235 |
| 2024-08 | 9.620 |
| 2024-09 | 11.895 |
| 2024-10 | 13.715 |
| 2024-11 | 11.620 |
| 2024-12 | 9.715 |
| 2025-01 | 10.905 |
| 2025-02 | 10.715 |
| 2025-03 | 12.390 |
| 2025-04 | 4.960 |
| 2025-05 | 12.185 |
| 2025-06 | 10.090 |
| 2025-07 | 11.400 |
| 2025-08 | 9.240 |
| 2025-09 | 11.385 |
| 2025-10 | 12.820 |
| 2025-11 | 12.390 |
| 2025-12 | 10.180 |
| 2026-01 | 10.790 |
| 2026-02 | 10.645 |
| 2026-03 | 10.955 |
| 2026-04 | 9.710 |
| 2026-05 | 10.660 |
| 2026-06 | 9.660 |
| 2026-07 | 5.140 |
| 2026-08 | 5.115 |
| 2026-09 | 5.195 |
Italië: waar asielzoekers vandaan komen
2023–2026, volledige jaren; 2026 beslaat januari–juli · Eurostat
januari–juli 2026 · Eurostat
januari–juli 2025 · Eurostat
januari–juli 2024 · Eurostat
januari–juli 2023 · Eurostat
Bangladesh96.70020%—
Egypte48.58510%—
Peru45.45510%—
Pakistan43.9009%—
Marokko27.7956%—
Tunesië25.5455%—
India17.0104%—
Georgië12.8703%—
Sri Lanka12.3853%—
Burkina Faso10.1502%—- Nog 97 nationaliteiten136.83529%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 477.230, het gepubliceerde totaal is 477.910.
Bangladesh12.82019%-16%
Egypte7.53511%+41%
Peru6.83010%-26%
Pakistan5.6508%+3%
Marokko3.6955%-33%
India3.1305%-28%
Tunesië3.0605%-3%
China2.8854%+59%
Sri Lanka2.7954%+34%
Afghanistan2.2603%+70%- Nog 78 nationaliteiten16.77025%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 67.430, het gepubliceerde totaal is 67.560.
Bangladesh15.30521%-27%
Peru9.28013%+4%
Marokko5.5258%-2%
Pakistan5.5058%-26%
Egypte5.3357%-31%
India4.3656%+99%
Tunesië3.1504%-44%
Georgië2.6904%+49%
Sri Lanka2.0853%-19%
China1.8203%+47%- Nog 82 nationaliteiten17.45024%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 72.510, het gepubliceerde totaal is 72.645.
Bangladesh21.02522%+67%
Peru8.9009%+121%
Egypte7.7358%-29%
Pakistan7.4358%-26%
Marokko5.6556%+126%
Tunesië5.5906%+67%
Burkina Faso3.5404%+150%
Sri Lanka2.5853%+422%
Mali2.3753%+125%
India2.1952%+113%- Nog 84 nationaliteiten27.36029%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 94.395, het gepubliceerde totaal is 94.555.
Bangladesh12.60018%—
Egypte10.87016%—
Pakistan10.09015%—
Peru4.0256%—
Ivoorkust3.7255%—
Tunesië3.3505%—
Marokko2.5004%—
Georgië1.9453%—
Guinee1.5802%—
Burkina Faso1.4152%—- Nog 73 nationaliteiten17.15025%
Eurostat rondt elk cijfer af op veelvouden van vijf, zodat de mensen achter de kleinste getallen niet herkenbaar worden: de nationaliteiten tellen op tot 69.250, het gepubliceerde totaal is 69.365.
Eerste asielaanvragen, uitgesplitst naar de nationaliteit van wie ze indient. Het is hetzelfde cijfer als in de grafiek hierboven, van de andere kant bekeken: niet in welk land asiel wordt gevraagd, maar uit welk land men komt.
De balk wordt afgemeten aan de eerste in de lijst, niet aan het totaal: zo zie je hoe ver de eerste van de laatste af staat. Het percentage naast het getal is het aandeel in de som van de gepubliceerde nationaliteiten, die niet gelijk is aan het totaal van het land: de noot onder de grafiek zegt hoeveel dat scheelt. De verandering vergelijkt dezelfde maanden van het voorgaande jaar en blijft onder de honderd aanvragen een streepje, omdat een percentage daar meer zou zeggen dan het cijfer weet. „Totaal” telt volledige jaren op en laat de verandering een streepje, omdat een totaal geen „vorig jaar” heeft.
Gegevens als tabel bekijken
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Bangladesh | 96.700 |
| Egypte | 48.585 |
| Peru | 45.455 |
| Pakistan | 43.900 |
| Marokko | 27.795 |
| Tunesië | 25.545 |
| India | 17.010 |
| Georgië | 12.870 |
| Sri Lanka | 12.385 |
| Burkina Faso | 10.150 |
| Nog 97 nationaliteiten | 136.835 |
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Bangladesh | 12.820 |
| Egypte | 7.535 |
| Peru | 6.830 |
| Pakistan | 5.650 |
| Marokko | 3.695 |
| India | 3.130 |
| Tunesië | 3.060 |
| China | 2.885 |
| Sri Lanka | 2.795 |
| Afghanistan | 2.260 |
| Nog 78 nationaliteiten | 16.770 |
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Bangladesh | 15.305 |
| Peru | 9.280 |
| Marokko | 5.525 |
| Pakistan | 5.505 |
| Egypte | 5.335 |
| India | 4.365 |
| Tunesië | 3.150 |
| Georgië | 2.690 |
| Sri Lanka | 2.085 |
| China | 1.820 |
| Nog 82 nationaliteiten | 17.450 |
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Bangladesh | 21.025 |
| Peru | 8.900 |
| Egypte | 7.735 |
| Pakistan | 7.435 |
| Marokko | 5.655 |
| Tunesië | 5.590 |
| Burkina Faso | 3.540 |
| Sri Lanka | 2.585 |
| Mali | 2.375 |
| India | 2.195 |
| Nog 84 nationaliteiten | 27.360 |
| Nationaliteit | Eerste aanvragen |
|---|---|
| Bangladesh | 12.600 |
| Egypte | 10.870 |
| Pakistan | 10.090 |
| Peru | 4.025 |
| Ivoorkust | 3.725 |
| Tunesië | 3.350 |
| Marokko | 2.500 |
| Georgië | 1.945 |
| Guinee | 1.580 |
| Burkina Faso | 1.415 |
| Nog 73 nationaliteiten | 17.150 |
Italië: uitgevaardigde terugkeerbesluiten en uitgevoerde terugkeren
Terugkeerbesluiten van de autoriteiten en daadwerkelijk uitgevoerde terugkeren, per jaar.
De twee lijnen vallen bijna nooit samen. De afstand ertussen is het deel van de besluiten dat niet tot een terugkeer leidt, en geen van beide cijfers laat dat op zichzelf zien.
Gegevens als tabel bekijken
| Periode | personen |
|---|---|
| 2014 | 5.310 |
| 2015 | 4.670 |
| 2016 | 5.715 |
| 2017 | 7.045 |
| 2018 | 5.615 |
| 2019 | 6.470 |
| 2020 | 2.815 |
| 2021 | 975 |
| 2022 | 2.790 |
| 2023 | 3.275 |
| 2024 | 4.480 |
| 2025 | 4.780 |
Italië: zee-aankomsten per maand
Mensen die over zee zijn aangekomen, geregistreerd door UNHCR.
Dit telt personen, geen overschrijdingen: ze zijn niet op te tellen bij de vaststellingen van Frontex.
Gegevens als tabel bekijken
| Periode | personen |
|---|---|
| 2023-11 | 8.317 |
| 2023-12 | 5.236 |
| 2024-01 | 2.258 |
| 2024-02 | 2.301 |
| 2024-03 | 6.857 |
| 2024-04 | 4.721 |
| 2024-05 | 4.976 |
| 2024-06 | 4.731 |
| 2024-07 | 7.465 |
| 2024-08 | 8.526 |
| 2024-09 | 7.685 |
| 2024-10 | 5.717 |
| 2024-11 | 8.124 |
| 2024-12 | 3.080 |
| 2025-01 | 3.479 |
| 2025-02 | 3.329 |
| 2025-03 | 2.407 |
| 2025-04 | 6.578 |
| 2025-05 | 7.178 |
| 2025-06 | 7.089 |
| 2025-07 | 6.485 |
| 2025-08 | 6.148 |
| 2025-09 | 8.315 |
| 2025-10 | 7.937 |
| 2025-11 | 4.361 |
| 2025-12 | 3.010 |
| 2026-01 | 1.457 |
| 2026-02 | 2.510 |
| 2026-03 | 2.159 |
| 2026-04 | 2.459 |
| 2026-05 | 3.054 |
| 2026-06 | 2.758 |
| 2026-07 | 2.179 |
| 2026-08 | 2.995 |
| 2026-09 | 3.329 |
| 2026-10 | 3.138 |