Włochy
Wnioski o azyl, powroty oraz — tam, gdzie dana istnieje — przyjazdy drogą morską.
Miejsce 1 na 27 krajów pod względem pierwszych wniosków o azyl w tym okresie
styczeń–lipiec 2026 · Eurostat
2025 · Eurostat
2026 · UNHCR
Włochy: pierwsze wnioski o azyl według miesiąca
Osoby, które złożyły w tym kraju swój pierwszy wniosek o azyl, według miesiąca.
To pierwsze wnioski: wnioski kolejne są wyłączone, bo wartość łączna je obejmuje i zawyża liczby wobec tego, jak zwykle się je przytacza.
Zobacz dane w tabeli
| Okres | osób |
|---|---|
| 2023-10 | 14 950 |
| 2023-11 | 14 160 |
| 2023-12 | 10 160 |
| 2024-01 | 12 920 |
| 2024-02 | 13 345 |
| 2024-03 | 15 115 |
| 2024-04 | 13 485 |
| 2024-05 | 14 770 |
| 2024-06 | 11 685 |
| 2024-07 | 13 235 |
| 2024-08 | 9620 |
| 2024-09 | 11 895 |
| 2024-10 | 13 715 |
| 2024-11 | 11 620 |
| 2024-12 | 9715 |
| 2025-01 | 10 905 |
| 2025-02 | 10 715 |
| 2025-03 | 12 390 |
| 2025-04 | 4960 |
| 2025-05 | 12 185 |
| 2025-06 | 10 090 |
| 2025-07 | 11 400 |
| 2025-08 | 9240 |
| 2025-09 | 11 385 |
| 2025-10 | 12 820 |
| 2025-11 | 12 390 |
| 2025-12 | 10 180 |
| 2026-01 | 10 790 |
| 2026-02 | 10 645 |
| 2026-03 | 10 955 |
| 2026-04 | 9710 |
| 2026-05 | 10 660 |
| 2026-06 | 9660 |
| 2026-07 | 5140 |
| 2026-08 | 5115 |
| 2026-09 | 5195 |
Włochy: skąd przybywają osoby ubiegające się o azyl
2023–2026, pełne lata; 2026 obejmuje styczeń–lipiec · Eurostat
styczeń–lipiec 2026 · Eurostat
styczeń–lipiec 2025 · Eurostat
styczeń–lipiec 2024 · Eurostat
styczeń–lipiec 2023 · Eurostat
Bangladesz96 70020%—
Egipt48 58510%—
Peru45 45510%—
Pakistan43 9009%—
Maroko27 7956%—
Tunezja25 5455%—
Indie17 0104%—
Gruzja12 8703%—
Sri Lanka12 3853%—
Burkina Faso10 1502%—- Pozostałe obywatelstwa: 97136 83529%
Eurostat zaokrągla każdą liczbę do wielokrotności pięciu, aby nie dało się rozpoznać osób stojących za najmniejszymi wartościami: obywatelstwa sumują się do 477 230, a opublikowana suma to 477 910.
Bangladesz12 82019%-16%
Egipt753511%+41%
Peru683010%-26%
Pakistan56508%+3%
Maroko36955%-33%
Indie31305%-28%
Tunezja30605%-3%
Chiny28854%+59%
Sri Lanka27954%+34%
Afganistan22603%+70%- Pozostałe obywatelstwa: 7816 77025%
Eurostat zaokrągla każdą liczbę do wielokrotności pięciu, aby nie dało się rozpoznać osób stojących za najmniejszymi wartościami: obywatelstwa sumują się do 67 430, a opublikowana suma to 67 560.
Bangladesz15 30521%-27%
Peru928013%+4%
Maroko55258%-2%
Pakistan55058%-26%
Egipt53357%-31%
Indie43656%+99%
Tunezja31504%-44%
Gruzja26904%+49%
Sri Lanka20853%-19%
Chiny18203%+47%- Pozostałe obywatelstwa: 8217 45024%
Eurostat zaokrągla każdą liczbę do wielokrotności pięciu, aby nie dało się rozpoznać osób stojących za najmniejszymi wartościami: obywatelstwa sumują się do 72 510, a opublikowana suma to 72 645.
Bangladesz21 02522%+67%
Peru89009%+121%
Egipt77358%-29%
Pakistan74358%-26%
Maroko56556%+126%
Tunezja55906%+67%
Burkina Faso35404%+150%
Sri Lanka25853%+422%
Mali23753%+125%
Indie21952%+113%- Pozostałe obywatelstwa: 8427 36029%
Eurostat zaokrągla każdą liczbę do wielokrotności pięciu, aby nie dało się rozpoznać osób stojących za najmniejszymi wartościami: obywatelstwa sumują się do 94 395, a opublikowana suma to 94 555.
Bangladesz12 60018%—
Egipt10 87016%—
Pakistan10 09015%—
Peru40256%—
Côte d’Ivoire37255%—
Tunezja33505%—
Maroko25004%—
Gruzja19453%—
Gwinea15802%—
Burkina Faso14152%—- Pozostałe obywatelstwa: 7317 15025%
Eurostat zaokrągla każdą liczbę do wielokrotności pięciu, aby nie dało się rozpoznać osób stojących za najmniejszymi wartościami: obywatelstwa sumują się do 69 250, a opublikowana suma to 69 365.
Pierwsze wnioski o azyl w podziale według obywatelstwa osób, które je składają. To ta sama liczba co na wykresie powyżej, widziana z drugiej strony: nie w którym kraju składa się wniosek, lecz z którego kraju się pochodzi.
Słupek mierzy się względem pierwszego miejsca w zestawieniu, a nie względem sumy: pokazuje, jak daleko pierwszemu do ostatniego. Procent obok liczby to udział w sumie opublikowanych obywatelstw, która nie jest sumą całego kraju: o ile się różnią, mówi nota pod wykresem. Zmiana porównuje te same miesiące poprzedniego roku i poniżej stu wniosków pozostaje kreską, bo procent mówiłby tam więcej, niż dane pozwalają. „Łącznie” sumuje pełne lata i zostawia kreskę w zmianie, bo suma nie ma „roku poprzedniego”.
Zobacz dane w tabeli
| Obywatelstwo | Pierwsze wnioski |
|---|---|
| Bangladesz | 96 700 |
| Egipt | 48 585 |
| Peru | 45 455 |
| Pakistan | 43 900 |
| Maroko | 27 795 |
| Tunezja | 25 545 |
| Indie | 17 010 |
| Gruzja | 12 870 |
| Sri Lanka | 12 385 |
| Burkina Faso | 10 150 |
| Pozostałe obywatelstwa: 97 | 136 835 |
| Obywatelstwo | Pierwsze wnioski |
|---|---|
| Bangladesz | 12 820 |
| Egipt | 7535 |
| Peru | 6830 |
| Pakistan | 5650 |
| Maroko | 3695 |
| Indie | 3130 |
| Tunezja | 3060 |
| Chiny | 2885 |
| Sri Lanka | 2795 |
| Afganistan | 2260 |
| Pozostałe obywatelstwa: 78 | 16 770 |
| Obywatelstwo | Pierwsze wnioski |
|---|---|
| Bangladesz | 15 305 |
| Peru | 9280 |
| Maroko | 5525 |
| Pakistan | 5505 |
| Egipt | 5335 |
| Indie | 4365 |
| Tunezja | 3150 |
| Gruzja | 2690 |
| Sri Lanka | 2085 |
| Chiny | 1820 |
| Pozostałe obywatelstwa: 82 | 17 450 |
| Obywatelstwo | Pierwsze wnioski |
|---|---|
| Bangladesz | 21 025 |
| Peru | 8900 |
| Egipt | 7735 |
| Pakistan | 7435 |
| Maroko | 5655 |
| Tunezja | 5590 |
| Burkina Faso | 3540 |
| Sri Lanka | 2585 |
| Mali | 2375 |
| Indie | 2195 |
| Pozostałe obywatelstwa: 84 | 27 360 |
| Obywatelstwo | Pierwsze wnioski |
|---|---|
| Bangladesz | 12 600 |
| Egipt | 10 870 |
| Pakistan | 10 090 |
| Peru | 4025 |
| Côte d’Ivoire | 3725 |
| Tunezja | 3350 |
| Maroko | 2500 |
| Gruzja | 1945 |
| Gwinea | 1580 |
| Burkina Faso | 1415 |
| Pozostałe obywatelstwa: 73 | 17 150 |
Włochy: wydane decyzje o powrocie i powroty wykonane
Decyzje nakazujące powrót wydane przez władze i powroty rzeczywiście wykonane, według roku.
Te dwie linie prawie nigdy się nie spotykają. Odległość między nimi to ta część decyzji, która nie kończy się powrotem, i żadna z dwóch liczb sama jej nie pokazuje.
Zobacz dane w tabeli
| Okres | osób |
|---|---|
| 2014 | 5310 |
| 2015 | 4670 |
| 2016 | 5715 |
| 2017 | 7045 |
| 2018 | 5615 |
| 2019 | 6470 |
| 2020 | 2815 |
| 2021 | 975 |
| 2022 | 2790 |
| 2023 | 3275 |
| 2024 | 4480 |
| 2025 | 4780 |
Włochy: przyjazdy drogą morską według miesiąca
Osoby przybyłe drogą morską, odnotowane przez UNHCR.
Liczone są osoby, a nie przekroczenia: nie można ich sumować z wykryciami Frontexu.
Zobacz dane w tabeli
| Okres | osób |
|---|---|
| 2023-11 | 8317 |
| 2023-12 | 5236 |
| 2024-01 | 2258 |
| 2024-02 | 2301 |
| 2024-03 | 6857 |
| 2024-04 | 4721 |
| 2024-05 | 4976 |
| 2024-06 | 4731 |
| 2024-07 | 7465 |
| 2024-08 | 8526 |
| 2024-09 | 7685 |
| 2024-10 | 5717 |
| 2024-11 | 8124 |
| 2024-12 | 3080 |
| 2025-01 | 3479 |
| 2025-02 | 3329 |
| 2025-03 | 2407 |
| 2025-04 | 6578 |
| 2025-05 | 7178 |
| 2025-06 | 7089 |
| 2025-07 | 6485 |
| 2025-08 | 6148 |
| 2025-09 | 8315 |
| 2025-10 | 7937 |
| 2025-11 | 4361 |
| 2025-12 | 3010 |
| 2026-01 | 1457 |
| 2026-02 | 2510 |
| 2026-03 | 2159 |
| 2026-04 | 2459 |
| 2026-05 | 3054 |
| 2026-06 | 2758 |
| 2026-07 | 2179 |
| 2026-08 | 2995 |
| 2026-09 | 3329 |
| 2026-10 | 3138 |